Новини кафедри екології

Виховна година зі студентами групи ЕК-301

21 березня 2024 року на кафедрі екології у групі ЕК-301 пройшла година корпоративної культури, присвячена Всесвітньому (міжнародному) дню водних ресурсів. В рамках тематичної зустрічі студенти-екологи обговорили екологічні проблеми водних ресурсів України, перспективи відновлення та збереження. Окрему увагу на зустрічі приділили впливу воєнних дій на водні ресурси України.


Участь викладачів та студентів у навчальному курсі з концептуального моделювання від Університету Гетеборгу, Швеція (Department of Earth Sciences, University of Gothenburg, Sweden)

Платформа для співпраці спеціалістів з різних галузей науки для підтримки українських дослідників була започаткована у 2022 році за ініціативи професорів Rodney Stevens та Lennart Bornmalm. За майже два роки в рамках даної ініціативи було проведено 3 сертифікованих тренінги, виступи на міжнародних конференціях та одноденні семінари.


Профорієнтаційний захід на кафедрі 27 березня о 17:00 на тему «Важливість професії еколога у відновленні повоєнної України»

Кафедра екології запрошує усіх бажаючих 27 березня о 17:00 на профорієнтаційний захід для учнів шкіл на тему «Важливість професії еколога у відновленні повоєнної України». Долучитися до заходу можна за посиланням.


28 лютого 2024 року відбулася спільна для першого курсу година корпоративної культури, присвячена питанням академічної доброчесності

Куратори груп доц. Черняк Л.М. та Радомська М.М. ініціювали обговорення основних видів порушення академічної доброчесності та принципів реагування на виявлені правопорушення. Черняк Л.М. детально пояснила правила роботи з літературою та формулювання запозичень із неї. Значну увагу було приділено веб-застосункам для оформлення цитувань, які стануть у нагоді здобувачам на всіх етапах їх навчального процесу та наукової творчості.


Участь студентів у «Міжнародній Карпатській школі»

Студент ЕК-402а Осадчук Дмитрій з 21 по 25 лютого 2024 року брав участь у Зимовій сесії «Міжнародної Карпатської школи», що проходила в місті Косів Івано-Франківської області. Дмитрій представляв результати своєї роботи на тему “Post-war recovery of the environment of Ukraine”. На Карпатській школі також були присутні представники зі Львову, Сум, Києва і інших міст і регіонів України, а також закордонні партнери з країн Вишеградської четвірки


Екскурсія зі студентами в Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України

3 лютого 2024 р. студенти 2 курсу спеціальності 101 «Екологія» кафедри екології Факультету екологічної безпеки та технологій НАУ відвідали Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України під керівництвом зав. кафедри Дудар Т.В. та викладачів Білик Т.І., Павлюх Л.І., Явнюка А.А.


Підсумки року: методичний семінар викладачів кафедри екології

18 грудня викладачі кафедри зібрались для проведення методичних підсумків року. Робота з молоддю у динамічному інформаційному середовищі за спеціальністю, в якій постійно з’являються нові знання вимагає активної позиції та готовності до безперервного самовдосконалення викладачів.


Навчання студентів в рамках курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens)

Протягом листопада 2023 року студенти кафедри екології отримали унікальну можливість – долучитись дистанційно до курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens). За свою довгу кар’єру проф. Стівенс мав можливість відвідати багато країн, де працював у складі науково-дослідних та дослідно-виробничих груп, які вирішували проблеми будівництва на геологічно ускладнених територіях з урахуванням необхідності обмежити негативні впливи на довкілля.


Година корпоративної культури з групою ЕК-201

У межах запланованих заходів виховного характеру на кафедрі екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій відбулася зустріч студентів групи ЕК-201 та їхнього наставника Лесі Павлюх.


Година корпоративної культури на кафедрі екології, проведена 27.11.2023

27.11.2023 р. на кафедрі екології було проведено годину корпоративної культури зі студентами групи ЕК-301. Студенти 301-ЕК групи факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету прослухали і обговорили цікаву доповідь здобувачки Ілони Михальчук, яка представляла Україну на щорічній Регіональній зустрічі координаторів програми GLOBE з Європи та Євразії, що відбулася в Латвії (м. Рига).


Участь професора кафедри Павлюх Лесі Іванівни у проєкті неформальної освіти “Зелена п’ятниця”

23-25 листопада НАУ ХАБі відбувся захід з неформальної додаткової освіти, на якому взяла участь професор кафедри Павлюх Леся Іванівна. Тема доповіді: «Екологічна політика: міф чи реальність»

Щорічний Онлайн-конгрес для студентів із питань прикладної екології та зеленої економіки

Щорічний Онлайн-конгрес для студентів із питань прикладної екології та зеленої економіки відбудеться 22 листопада онлайн.

Запрошуємо всіх зацікавлених!

Участь передбачає обов’язкову реєстрацію!

Досвідчені практики, експерти, фахівці – все для занурення в професію, можливості та виклики майбутніх менеджерів довкілля, особливо під час війни та для майбутнього green recovery!

Пост на сторінці кафедри у Фейсбук

Відвідати захід

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Проведення публічної лекції

17 жовтня 2022 р. Черняк Лариса (виконавиця проекту «Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації в умовах сталого розвитку») взяла участь у публічній лекції під назвою «Європейська економічна інтеграція: перспективи розвитку транспорту та логістики в Україні» для студентів та викладачів Криворізького фахового коледжу Національного авіаційного університету. Публічна лекція була організована колегами з партнерського проекту Модуля Жана Моне «Транспортна політика ЄС» (No. 619652-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE)) напряму Еразмус+, що реалізовується на Факультеті транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету.

Доцент Черняк Л. М., представила для слухачів доповідь на тему «Сучасні аспекти забезпечення сталого розвитку цивільної авіації» щодо проблем сталого розвитку цивільної авіації в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів в Україні, проблем та перспектив впровадження екологічних стандартів у національну практику цивільної авіації

Пререглянути посилання

Знайомство першокурсників з університетом

Активність першокурсників

Інформація про доступ до трансляції Малопольської ночі науковців

Пререглянути інформацію

Інформаційний захід Єврокомісії

Пререглянути інформацію

У вересні ГС «Професійна асоціація екологів України» оновила комітети та запрошує менеджерів зеленої економіки долучатись до ключових ініціатив 04.10.2022

Наприкінці вересня зборами ключових членів, експертів та учасників спілки професіоналів довкілля ПАЕУ оновлено перелік комітетів, обрано на 2023 рік нових голів ключових напрямів та президента спілки, а також оголошено про осінній набір до Асоціації всіх, кому важливі об’єднання реального досвіду із прагненням до змін для зважених управлінських рішень та переходу до зеленої економіки Комітет екоменеджменту і сталого розвитку очолила викладачка нашої кафедри ЯКИМЕНКО ГАННА МИКОЛАЇВНА, кандидат біологічних наук, експерт з охорони довкілля НЕК “Укренерго”, доцент кафедри екології Національного авіаційного університету. Більш детальна інформація за посиланням.

Зустріч з першокурсниками

30.09.2022 р. відбулася offline зустріч студентів першого курсу на кафедрі екології факультету екологічної безпеки, інженеріі та технологій. Майбутніх екологів гостинно зустріли завідувачка кафедри екології доктор технічних наук, професор Тамара Дудар та кандидат технічних наук, доцент, наставник групи 101-ЕК Леся Павлюх. Протягом зустрічі жваво обговорювалися організаційні питання, навчальний процес в умовах воєнного часу, студенти із захопленням ознайомлювалися з аудиторним фондом кафедри. Шановні наші першокурсники, бажаємо Вам відчути усі переваги студентського життя, бажаємо Вам стати справжніми екологами, котрі будуть боротися з екологічними викликами заради майбутніх поколінь! Нехай щастить!!!

Прийом абітурієнтів

Добігає до кінця вступна кампанія 2022. Сказати, що ми хвилювались, це нічого не сказати. Військовий стан, повітряні тривоги, вступники масово поїхали за кордон, початок навчального процесу у другого, третього та четвертого курсів…Були моменти, коли руки опускались… Але! Хвала Богу і ЗСУ, набір ми таки зробили. Чудово, коли працюєш в гарній компанії з надійними людьми. І чомусь саме такі люди зазвичай опиняються в приймальній комісії. Дякую приймальній команді ФЕБІТ та НАУ і бажаю успіхів і щасливих студентських років нашим першачкам!

Міжрегіональний круглий стіл «Проблематика сучасного стану перероблення побутових відходів в постраждалих областях України»

28 вересня доцент кафедри Ганна Якименко презентувала напрацювання з розвитку біогазового сектору на Міжрегіональному круглому столі «Проблематика сучасного стану перероблення побутових відходів в постраждалих областях України». Депутати, представники обласних адміністрацій, бізнесу, агрофірм та полігонів ТПВ ділились найкращими практиками з раціонального поводження з відходами, подовження життєвого циклу природних ресурсів й відновлення інфраструктури. Екологи нашого університету, як завжди, тримають руку на пульсі природоохоронних подій в Україні

Інвентаризація

Студенти-екологи НАУ опановують сучасні методи інвентаризації зелених насаджень З початку вересня студенти-екологи НАУ ЕК401Б опановують сучасні програмні застосунки з інвентаризації зелених насаджень в межах комплексної програми I-Tree Tools. Доступність та використання глобальної бази даних I-Tree Eco, що широко застосовується не тільки у США, а й Канаді, Австралії, Великобританії, Мексиці, Південній Кореї, Колумбії та більшості країн Європи, стало можливим завдяки міжнародному проєкту який реалізовується ГО УЕК “Зелена Хвиля” та підтримується Національним екологічним центром України. В рамках проєкту студенти-екологи опрацьовують методики проведення польових досліджень, використання програмних застосунків та закріплюють знання на практиці.