Участь доцента кафедри Лариси Черняк у Міжнародному симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”

21-23 квітня 2024 року доцент кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій,Лариса Черняк взяла участь у Міжнародному науковому симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”, що був проведений на базі Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща) в межах Балтійської університетської програми.

Під час проведення Симпозіуму до дискусії про роль університетів та наукових досліджень у забезпеченні сталого розвитку суспільства долучилися колеги з чотирнадцяти університетів із шести країн: Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Фінляндії та України.

Черняк Лариса представила на постерній сесії результати дослідження за темою «Transition to Green Airport. Reducing the Impact on Adjacent Territories: Case Study». Представлені результати викликали жваву дискусію учасників симпозіуму щодо важливості та актуальності питань, пов’язаних з підвищенням рівня екологічної безпеки аеропортів через прогнози щодо зростання інтенсивності авіаперевезень та, відповідно, збільшення негативного навантаження діяльності даних підприємств на довкілля.

Учасники Симпозіуму мали можливість взяти участь у спільному засіданні з учасниками ERASMUS Staff Whee, де були представлені доповіді щодо перспектив розвитку програми ERASMUS+ у Польщі та заступником генерального директора програми NAWA dr. Zofia Sawicka представлено доповідь про програми підтримки навчальної та наукової діяльності студентів, викладачів та науковців, зокрема і з України.

Також, для учасників симпозіуму було організовано екскурсію до сучасної “Eco Laboratory”. Оскільки в Білостоцькому технічному університеті значна увага приділяється питанням забезпечення Сталого розвитку, зокрема університет реалізовує Стратегію Сталого розвитку «Мій зелений університет».

У результаті участі у даних заходах Лариса Черняк отримала попередні домовленості щодо подальшої співпраці з колегами з Польщі та Швеції при підготовці спільної заявки із питань забезпечення сталого розвитку авіації.