Участь викладачів кафедри у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання)

      19 жовтня 2023 р. в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання).

     Цьогоріч конференцію  присвячено 140-річчю з дня народження О.М. Марзєєва – видатного вченого, засновника санітарно-епідеологічної служби України, фундатора першого в Україні науково-дослідного інституту комунальної гігієни, чиє ім’я  носить ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ», продовжуючи розвивати його ідеї у сфері громадського здоров’я.

     Марзєєвські читання проводяться на базі Інституту вже майже 20 років і стали традиційними для науковців та практичних фахівців, які цікавляться міжнародними процесами у галузі профілактичної медицини, медичної екології, а також опікуються зміцненням системи громадського здоров’я в Україні.

    Конференція проходила в онлайн-режимі на платформі Zoom Meting, в ній взяли участь фахівці з усієї України, а також іноземні партнери та науковці. Було зареєстровано  460 учасників – це провідні науковці країни, викладачі ВНЗ, лікарі, хіміки, біологи, екологи, фізики, фармакологи та фахівці інших професій майже з усіх регіонів України. Серед учасників конференції були представники Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, наукових та практичних закладів охорони здоров’я України та міністерства освіти України, Держпродспоживслужби України.

    У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри екології НАУ – Дмитруха Т.І., Черняк Л.М., Лапань О.В., Кондакова Т.С., з роботою на тему «Оцінка небезпеки забруднення ртуттю стоматологічних закладів в разі руйнування ртутних ламп», а також   Білик Т.І., з роботою на тему «Небезпечність йодного дефіциту для населення в умовах воєнного стану».  Учасники конференції виконували тестові завдання відповідно програмі БПР (безперервного професійного розвитку) та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.