Міжнародна діяльність кафедри екології

Стажування та навчання за кордоном


Звіт про міжнародну діяльність за 2017-2023 рр.


Студентки кафедри екології та кафедри хімії ті хімічних технологій успішно закінчили навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ у Лодзинському технічному університеті,м. Лодзь (Польща). рр.

Вітаємо студентів НАУ з завершенням навчання у Лодзинському технічному університеті за програмою Erasmus+

Студентки кафедри екології Дейнека Каріна, Проскурня Оксана, Шестопал Анастасія (спеціальність 101 «Екологія») та кафедри хімії ті хімічних технологій Шевцова Анастасія (спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія», ФЕБІТ НАУ успішно закінчили навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ у Лодзинському технічному університеті, Інституті загальної та екологічної хімії, м. Лодзь (Польща) та позитивно захистили підсумкові наукові роботи за темами:

– «Transformation of Carbon Dioxide and Methane into Syngas and Nanostructured Carbon Deposits During the Dry Methane Reforming Process», Анастасія Шестопал;

– Experimental Study of the Effectiveness of Phytoremediation of Soil Contaminated with Petroleum Products», Оксана Проскурня;

– «Photocatalytic Conversation of CO2 into Value-added Chemicals», Каріна Дейнека;

– Photocatalytic conversion of CO2 into value-added chemicals Каріна

– «Synthesis and Investigation of Catalytic Properties of Nitrogen Doped Carbon Nanotubes», Анастасія Шевцова.

Вітаємо учасників та бажаємо подальших успіхів у навчанні та науковій роботі!

Щиро дякуємо колегам з Лодзинського технічного університету, д.х.н., професору Томашу Манєцкі та PhD Олександру Штиці за запрошення та організацію навчання студенток ФЕБІТ НАУ!


Участь у програмі Erasmus+ студента 3-го курсу спеціальності 101 “Екологія” Нікіти Клименка рр.

Вітаємо студента 3 курсу спеціальності 101 «Екологія» (ОПП «Екологія і охорона навколишнього середовища») Нікіту Клименка з успішним завершенням навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ в Університеті Вєлєньє (Словенія)!

Протягом осіннього семестру 2023-2024 н.р. Нікіта проходив навчання на Факультеті екологічної безпеки та вивчав наступні дисципліни англійською мовою: «Збереження природи», «Розробка стійких продуктів, послуг та процесів», «Управління відходами», «Раціональне використання енергії та запобігання забрудненню».

Участь у програмі Erasmus+ надала Нікіті можливість ознайомитися з передовим європейським досвідом у сфері екології, покращити знання англійської мови, а також налагодити професійні контакти зі студентами та викладачами словенського університету.

Вітаємо Нікіту з успішним завершенням навчання за кордоном та бажаємо подальших успіхів у професійній сфері!


Участь Національного Авіаційного Університету у Міжнародній спеціалізованій виставці «Технології захисту/ПожТех»

Міжнародна спеціалізована виставка «Технології захисту/ПожТех» за 21 рік існування набула статусу головного галузевого виставкового проекту України у сфері пожежної та промислової безпеки, рятувальної справи, цивільного захисту та охорони праці. Цього року до програми виставки було додано нову складову – конкурс наукових робіт молодих учених та аспірантів «Актуальні проблеми та інноваційні технології у сфері цивільного захисту та екологічної безпеки для повоєнного відновлення України». Співорганізатором конкурсу виступила кафедра екології, яка забезпечила наукове рецензування робіт. Участь у конкурсі взяли 29 науковців, які представили роботи, що стосувались захисту ґрунтового середовища, відновленню порушених екосистем, розробці заходів пожежогасіння, захисту від наслідків техногенних аварій,екологічно безпечної відбудови інфраструктури з урахуванням адаптації до кліматичних змін тощо.

Дипломами було відзначено 8 робіт, які мають найвищу практичну цінність. Серед переможців представники Сумського державного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Національного університету цивільного захисту України та Національного авіаційного університету. Офіційне вручення дипломів відбулось в останній день виставки, 30 червня 2024 року, на стенді Національного авіаційного університету за участю організаторів виставки, завідувача кафедри екології проф. Дудар Т.В та переможців.

Дипломанти конкурсу та науковий комітет щиро сподіваються, що представлені розробки зроблять внесок у підвищення екологічної та техногенної безпеки держави.


Участь доцента кафедри Лариси Черняк у Міжнародному симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”

21-23 квітня 2024 року доцент кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій,Лариса Черняк взяла участь у Міжнародному науковому симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”, що був проведений на базі Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща) в межах Балтійської університетської програми.

Під час проведення Симпозіуму до дискусії про роль університетів та наукових досліджень у забезпеченні сталого розвитку суспільства долучилися колеги з чотирнадцяти університетів із шести країн: Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Фінляндії та України.

Черняк Лариса представила на постерній сесії результати дослідження за темою «Transition to Green Airport. Reducing the Impact on Adjacent Territories: Case Study». Представлені результати викликали жваву дискусію учасників симпозіуму щодо важливості та актуальності питань, пов’язаних з підвищенням рівня екологічної безпеки аеропортів через прогнози щодо зростання інтенсивності авіаперевезень та, відповідно, збільшення негативного навантаження діяльності даних підприємств на довкілля.

Учасники Симпозіуму мали можливість взяти участь у спільному засіданні з учасниками ERASMUS Staff Whee, де були представлені доповіді щодо перспектив розвитку програми ERASMUS+ у Польщі та заступником генерального директора програми NAWA dr. Zofia Sawicka представлено доповідь про програми підтримки навчальної та наукової діяльності студентів, викладачів та науковців, зокрема і з України.

Також, для учасників симпозіуму було організовано екскурсію до сучасної “Eco Laboratory”. Оскільки в Білостоцькому технічному університеті значна увага приділяється питанням забезпечення Сталого розвитку, зокрема університет реалізовує Стратегію Сталого розвитку «Мій зелений університет».

У результаті участі у даних заходах Лариса Черняк отримала попередні домовленості щодо подальшої співпраці з колегами з Польщі та Швеції при підготовці спільної заявки із питань забезпечення сталого розвитку авіації.


Доцент кафедри екології ФЕБІТ Лариса Черняк взяла участь у роботі спеціальної секції «Universities as Leaders for Sustainable Development – Practices from Different Regions of Europe «AGENDA»»

Доцент кафедри екології ФЕБІТ Лариса Черняк взяла участь у роботі спеціальної секції «Universities as Leaders for Sustainable Development – Practices from Different Regions of Europe «AGENDA»» організованої Центром досліджень Сталого розвитку Факультету менеджменту Лодзинського Технічного університету (м. Лодзь, Польща) у співпраці з Програмою Бальтійських університетів (BUP), в межах проведення 2nd Scientific Conference from the series: «Universities Facing Challenges of Sustainable development».

Метою організації спеціальної секції був огляд діяльності та передового досвіду щодо того, як університети залучені до реалізації 17 цілей сталого розвитку (ЦСР) прийнятий ООН. Беручи до уваги понад тридцятирічний досвід просування ідеї сталого розвитку, серед основних завдань роботи спеціальної секції було порівняння практики та діяльності у цій галузі університетів із країн Балтії та досвід інших європейських країн.

Учасниками засідання було представлено доповіді з наведеними прикладами реалізації ЦСР при забезпеченні освітньої діяльності, під час проведення наукових досліджень та, як це пов’язано з реорганізацією власних практик університетів у сфері сталого управління природними ресурсами, формування екологічно чистого середовища та застосування інклюзивних практик.

Лариса Черняк представила доповідь «Green Transition of Engineering Education» про досвід кафедри екології ФЕБІТ НАУ у реалізації ЦСР в освітній та науковій діяльності. Зокрема, яким чином кафедрою екології реалізовується Стратегія сталого розвитку та зелена трансформація інженерної освіти через створення нових можливостей для набуття екологічних компетентностей студентами інженерних спеціальностей та сучасних знань щодо забезпечення Сталого розвитку. Насьогодні «зелена трансформація» інженерної освіти є однією із складових реалізації Європейського зеленого курсу, до якого долучилась і Україна. Метою зеленої трансформації інженерної освіти є формування відповідних екологічних компетентностей у майбутніх інженерів.

По завершенні обговорення сучасних тенденцій у забезпеченні Сталого розвитку, учасниками конференції було зроблено висновки про те, що академічні установи можуть і мають бути як би природними фасилітаторами процесів зеленої трансформації сучасного суспільства та переходу до зеленої економіки, забезпечуючи, зокрема, передачу знань для практичного застосування впровадження Сталого розвитку в межах підприємств, організацій, міст, місцевих громад тощо.


Виступ студентки 2-го курсу кафедри екології ФЕБІТ Ольги Грами на міжнародній конференції The 3rd Interdisciplinary Student Scientific Conference «Statistics in Everyday Life» що була організована Факультетом Інженерного менеджменту Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща)

10.05.2024 року Ольга Грама, студентка 2-го курсу кафедри екології ФЕБІТ (науковий керівник доцент кафедри екології Черняк Лариса) представила результати експериментальних досліджень впливу авіаційної діяльності на навколишнє середовище у вигляді доповіді на The 3rd Interdisciplinary Student Scientific Conference «Statistics in Everyday Life», що була організована Факультетом Інженерного менеджменту Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща).

Представлені у доповіді, під назвою «Impact of heavy metals on the soil ecologicalproperties», результати дослідження впливу авіаційної діяльності на стан ґрунтів викликали жваве обговорення учасників засідання щодо актуальності даних досліджень та необхідності пошуку сучасних екологічних інженерних рішень щодо підвищення рівня екологічної безпеки авіаційних підприємств.


Участь науково-педагогічних працівників у програмі академічної мобільності ERASMUS+ Staff

Вітаємо викладачку нашої кафедри екології – Ларису Миколаївну Черняк!

Доцент кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій, Лариса Черняк, у період з 15-21.04.2024 року, взяла участь у програмі академічної мобільності ERASMUS+ Staff Mobility for Teaching у Лодзинському технічному університеті (м. Лодзь, Польща). 

Під час візиту Лариса Черняк мала можливість прочитати курс лекцій та провести лабораторні робіт для студентів Інституту загальної та екологічної хімії, за темою, присвяченою проблемі забруднення навколишнього середовища нафтопродуктами. У той же час, під час відвідування занять польських колег Лариса Черняк мала можливість ознайомитись з кращими європейськими практиками викладання дисциплін, тематика яких пов’язана з визначенням рівня техногенного навантаження на довкілля у результаті промислової діяльності.

На ознайомчій зустрічі з іншими учасниками програми академічної мобільностіERASMUS+ в Інституті загальної та екологічної хімії Лодзинського технічного університету, зокрема з Узбекистану, Лариса Черняк мала можливість ознайомити учасників із основними напрямками наукових досліджень кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій й обговорити можливості подальшої співпраці при підготовці спільних міжнародних проектів.

Вітаємо Ларису Черняк з успішною участю у програмі академічної мобільностіStaff Mobility for Teaching у Лодзинському технічному університеті та висловлюємо вдячність д.х.н, професору, Томашу Манєцкі та PhD Олександру Штиці за запрошення до участі у програмі та співпрацю!


Участь викладачів та студентів у навчальному курсі з концептуального моделювання від Університету Гетеборгу, Швеція (Department of Earth Sciences, University of Gothenburg, Sweden)

Платформа для співпраці спеціалістів з різних галузей науки для підтримки українських дослідників була започаткована у 2022 році за ініціативи професорів Rodney Stevens та Lennart Bornmalm. За майже два роки в рамках даної ініціативи було проведено 3 сертифікованих тренінги, виступи на міжнародних конференціях та одноденні семінари.

Цього разу здобувачі 2 курсу мають можливість взяти участь у мільтидисциплінарній проектній діяльності за участю колег зі Швеції, Іспанії та України протягом 2 місяців. У фокусі тренінгу – використання ШІ для інформаційного забезпечення проектної діяльності «Project Scoping with AI Assistance Course» (https://kermitcooperation.wixsite.com/platform). Результати роботи студентських команд під головуванням наставників від ЗВО будуть представлені на завершальній конференції за участю представників урядових та комерційних організації Швеції та навчальних закладів-партнерів з ЄС.


Участь студентів у «Міжнародній Карпатській школі»

Студент ЕК-402а Осадчук Дмитрій з 21 по 25 лютого 2024 року брав участь у Зимовій сесії «Міжнародної Карпатської школи», що проходила в місті Косів Івано-Франківської області. Дмитрій представляв результати своєї роботи на тему “Post-war recovery of the environment of Ukraine”.
На Карпатській школі також були присутні представники зі Львову, Сум, Києва і інших міст і регіонів України, а також закордонні партнери з країн Вишеградської четвірки: Польщі, Чехії і Словаччини. На цій Зимовій сесії було обговорено багато тем і питань, від ролі карпатського регіону у післявоєнному відновленні Українських територій до питань сталого розвитку Карпатського регіону, у тому числі питання екологічної сталої освіти.
Також під час заходу учасники відвідали лабораторний корпус Національного природного парку “Гуцульщина” та ознайомилися з основними напрямками роботи парку.


Навчання студентів в рамках курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens)

Протягом листопада 2023 року студенти кафедри екології отримали унікальну можливість – долучитись дистанційно до курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens).

За свою довгу кар’єру проф. Стівенс мав можливість відвідати багато країн, де працював у складі науково-дослідних та дослідно-виробничих груп, які вирішували проблеми будівництва на геологічно ускладнених територіях з урахуванням необхідності  обмежити негативні впливи на довкілля. В площині його основних наукових інтересів також лежать питання транспорту забруднень у водному середовищі та їх накопичення у донних відкладах. Цим темам був присвячений курс, відкритий для здобувачів 1-4 курсу кафедри екології, який вони проходили за підтримки завідувача кафедри Дудар Т.В., доцентів Грози В.А. та Радомської М.М. Разом зі своїми колегами-студентами зі Швеції українські студенти прослухали курс лекцій, виконували групові завдання у змішаних групах та представляли отримані результати. Крім професійних знань, здобувачі отримали можливість удосконалити свої мовні навички та розширити досвід міжнаціональної взаємодії. На останній зустрічі учасники від кафедри екології обговорили перспективи спільних науково-дослідних проектів у наступному навчальному семестрі. 


Участь викладачів кафедри у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання)

19 жовтня 2023 р. в ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» було проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (дев’ятнадцяті Марзєєвські читання).

     Цьогоріч конференцію  присвячено 140-річчю з дня народження О.М. Марзєєва – видатного вченого, засновника санітарно-епідеологічної служби України, фундатора першого в Україні науково-дослідного інституту комунальної гігієни, чиє ім’я  носить ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ», продовжуючи розвивати його ідеї у сфері громадського здоров’я.

     Марзєєвські читання проводяться на базі Інституту вже майже 20 років і стали традиційними для науковців та практичних фахівців, які цікавляться міжнародними процесами у галузі профілактичної медицини, медичної екології, а також опікуються зміцненням системи громадського здоров’я в Україні.

    Конференція проходила в онлайн-режимі на платформі Zoom Meting, в ній взяли участь фахівці з усієї України, а також іноземні партнери та науковці. Було зареєстровано  460 учасників – це провідні науковці країни, викладачі ВНЗ, лікарі, хіміки, біологи, екологи, фізики, фармакологи та фахівці інших професій майже з усіх регіонів України. Серед учасників конференції були представники Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, наукових та практичних закладів охорони здоров’я України та міністерства освіти України, Держпродспоживслужби України.

    У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри екології НАУ – Дмитруха Т.І., Черняк Л.М., Лапань О.В., Кондакова Т.С., з роботою на тему «Оцінка небезпеки забруднення ртуттю стоматологічних закладів в разі руйнування ртутних ламп», а також   Білик Т.І., з роботою на тему «Небезпечність йодного дефіциту для населення в умовах воєнного стану».  Учасники конференції виконували тестові завдання відповідно програмі БПР (безперервного професійного розвитку) та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.


Завершення міжнародного стажування екологів

30 червня здобувачі кафедри екології 2 та 3 року навчання завершили цикл практичної підготовки від Університету Гетеборгу, Швеція. За 4 тижні активної роботи студенти прослухали цикл навчальних лекцій про методи моделювання, які забезпечують підтримку процесу прийняття рішень при розгляді питань охорони і збереження довкілля. Ґрунтуючись на знаннях, отриманих під час лекційного інтенсиву, здобувачі розробили і представили 2 проєкти, які були розглянуті запрошеними спеціалістами.

Проєкти стосувались вибору концепції та плану дій для адаптації столичного району Оболонь до кліматичних змін та пошуку оптимальних шляхів постексплуатаційного використання рекультивованої території полігону твердих побутових відходів.

Презентації здобувачів заслухали і обговорили на панельній дискусії керівник проєкту проф. Родні Стівенс (Rodney Stevens) – професор Університету Гетеборгу, Швеція; Карлос Дуке (Carlos Duque) – провідний дослідник Університету Гренади, Іспанія; Мартін Перссон (Martin Persson) – представник Norconsult, одної з провідних консалтингових компаній Швеції у сфері інженерії, а також Елізабет Порс (Elisabet Porse) – провідний спеціаліст Департаменту управління відходами та водним господарством міста Гетеборга, Швеція. Також до обговорення долучилась Юлія Христинченко, представниця громадської природоохоронної організації «Національний екологічний центр України». Учасники дискусії прокоментували представлені проєкти, обговорили можливі шляхи розвитку тематик та окреслили перспективи для їх впровадження. Для здобувачів-авторів проєктів було дуже важливо почути думки реальних спеціалістів і професіоналів.

На майбутнє проф. Стівенс запланував низку додаткових заходів для розвитку проєктів здобувачів, тож співпраця між університетами та організація учасниками має потенціалі для продовження у наступному навчальному році.

Здобувачі та керівники практики від кафедри екології НАУ висловлюють щиру подяку шведській стороні за організацію повноцінної практики, а також учасниками панельної дискусії за те, що приділили свій час участі у заключному семінарі Проєкту міждисциплінарних досліджень PLATFORM.


Онлайн дискусія «Екоцид: війна в Україні краде майбутнє всієї планети»

26 квітня 2023 року відбудеться онлайн дискусія «Екоцид: війна в Україні краде майбутнє всієї планети» в рамках конференції «INUDECO»

Участь молодих вчених у програмі підвищення кваліфікації «Carpathian Cybersecurity Winter Training Camp 2023»

Вітаємо переможців!!!!)))

Аспірант кафедри екології ФЕБІТ переможець «Carpathian Cybersecurity Winter Training Camp 2023»!

Азаров Іван, аспірант 3-го курсу навчання кафедри екології ФЕБІТ НАУ взяв участь у програмі підвищення кваліфікації «Carpathian Cybersecurity Winter Training Camp 2023» для педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, держслужбовців, працівників галузі кібербезпеки та всіх зацікавлених, що була організована Науковою асоціацією кібербезпеки України. З 25 січня по 28 січня 2023 року на базі Готельного комплексу “Магура” в Пилипці відбулося офлайн навчання, що завершилось Хакатоном.

За результатами оцінок суддів дипломом І-го ступеню було нагороджено команду «Cyber Cotlets» у складі аспіранта кафедри екології ФЕБІТ Азарова Івана та студента НАУ Азарова Іллі.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших професійних успіхів!



Конкурс програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) для науковців у 2023-му році

🌍🧑‍🔬 Оголошується конкурс програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) для науковців на 2023 рік!

Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) посилює цивільну науку та технології для вирішення нових викликів у сфері безпеки та їх впливу на міжнародну безпеку.

Перевага надається дослідженням у сфері штучного інтелекту, квантових та біотехнологій, технологічної конвергенції, зміни клімату, екологічної та енергетичної безпеки. Ці та інші проєкти будуть розглядатися для фінансування в рамках програми SPS у формі чотирьох встановлених механізмів надання грантів, а саме:

▪️ Багаторічні проєкти досліджень і розробок (MYP)
▪️ Події, у таких форматах: семінари передових досліджень (ARW), курси підвищення кваліфікації (ATC), інститути передових досліджень (ASI).

❗️ Дедлайн подачі заявок: 17.02.2023 р.

📌 Деталі, інструкції та шаблони документів: http://bit.ly/3Ho5Jvj


Участь у роботі 63-ї Міжнародної наукової конференції “Scientific Conference on Economics and Entrepreneurship” (SCEE’2022)

13 жовтня 2022 року доценти кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій НАУ, Радомська Маргарита та Черняк Лариса взяли участь у роботі 63-ї Міжнародної наукової конференції “Scientific Conference on Economics and Entrepreneurship” (SCEE’2022), що була проведена на базі Ризького Технічного Університету, м.Рига, Латвія.

Під час засідання секції «Education for Sustainable Development Science Lab 2022» було представлено доповідь під назвою «The Perception of the Sustainable Development Goals by the Students as a Challenge For Society Transformation”, підготовлену спільно з колегами з Польщі, Швеції та Литви, які займаються питаннями дослідження проблем ефективності викладання основ Сталого розвитку у закладах вищої світи та підвищення рівня інтеграції цілей сталого розвитку у майбутню професійну діяльність фахівців різних спеціальностей.

Під час засідання секції було обговорено актуальні питання щодо переваг та недоліків сучасних освітніх методів та методик викладання основ Сталого розвитку у закладах вищої освіти у різних країнах Європи.

Переглянути посилання


Круглий стіл за участю аспірантів “Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації”

20 квітня 2022 року у Національному авіаційному університеті, у онлайн режимі, відбувся круглий стіл за участю аспірантів PhD під назвою “Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації” в рамках виконання проекту”European Integration of Environmental Standards for Civil Aviation in the context of Sustainable Development” № 621138-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE. Участь у заході взяли близько 20-ти учасників.

Були представлені наступні доповіді-звіти аспірантів кафедри екології, які навчаються за спеціальністю 101 «Екологія»

Після представлення аспірантами цікавих та змістовних доповідей на круглому столі відбулася дискусія щодо необхідності врахування у подальших науково-практичних дослідженнях нових екологічних викликів, пов’язаних з наслідками військових дій для навколишнього середовища,  задля  подальшого відновлення та сталого розвитку авіаційної галузі України.


Стажування наших студентів у Польщі

Вітаємо студентку першого курсу магістратури ОПП «Екологія та охорона навколишнього середовища» кафедри екології,  Юлію Процак з успішним захистом наукової роботи за темою «Photocatalytic degradation of methanol in visible and ultraviolet light», що була підготовлена на базі Лодзинського технічного університету (м. Лодзь, Польща) під час проходження  стажування (у період з 11.2021 року по 01.2022 року) за програмою Erasmus+, під керівництвом науковими дослідженнями професором Томашем Манієцкі та PhD Олександром Штикою.


Круглий стіл в рамках проекту «European Integration of Environmental Standards for Civil Aviation in the Context of Sustainable Development»

Дякуємо колегам за співпрацю і можливість реалізовувати сучасні науково-практичні завдання  студентами кафедри екології на базі Лодзинського технічного університету!

14 грудня 2021 року у Національному авіаційному університеті в межах виконання проекту «European Integration of Environmental Standards for Civil Aviation in the Context of Sustainable Development» (621138-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE міжнародної програми Jean Monnet Modules Erasmus+) відбувся Круглий стіл з питань підготовці фахівців-екологів для авіаційної галузі «Про необхідність ознайомлення під час навчання студентів-екологів з сучасною нормативно-технічною документацією з питань забезпечення екологічної безпеки авіаційної галузі».

Участь у роботі круглого столу взяли більше 30-ти учасників з НАУ (викладачі та аспіранти), інших ЗВО та представників з авіаційної галузі. Зокрема, Державної авіаційної служби України та екологів з аеропортів України.

Перелік питань, обговорення яких відбулося на Круглому столі:

  • Відповідність нормативно-правової бази (відповідно до навчальних програм дисциплін), що вивчають студенти, сучасним державним та міжнародним нормативним документами, що регламентують діяльність суб’єктів авіаційної діяльності;
  • Акцентування уваги при підготовці на нові пріоритети у вимогах національних та європейських стандартів і стратегічних документів розвитку авіаційної галузі з екологічної безпеки. З окресленням перспектив гармонізації національних стандартів з європейськими (на прикладі домінантних екологічних чинників шуму та емісії);
  • Здобуття досвіду з європейських підходів та рекомендованої практики ICAO до регулювання впливу авіапідприємств на довкілля  та досягнення цілей сталої авіації.

Круглий стіл за участі аспірантів та викладачів кафедри екології “European integration of environmental standards for civil aviation”

08.12.2021 року відбувся Круглий стіл для PhD під назвою “European integration of environmental standards for civil aviation”, організований в рамках виконання проекту «European Integration of  Environmental Standards for Civil Aviation in the Context of  Sustainable Development» міжнародної програми Jean Monnet Modules Erasmus+ у Національному авіаційному університеті, спільно кафедрами екології і цивільної та промислової безпеки. Участь у Круглому столі  взяли близько 30-ти учасників.

На початку засідання науковий керівник проекту ESASD д.т.н., професор Запорожець О.І. виступив з вітальним словом та представив презентацію щодо актуальних питань забезпечення сталого розвитку авіації. 

Відповідно до програми круглого столу PhD, які навчаються за ОНП 101 «Екологія» представили доповіді про результати свої наукових досліджень. Виступи аспірантів викликали жваву наукову дискусію учасників круглого столу та отримали важливі рекомендації щодо проведення подальших наукових досліджень.


Участь аспірантів та викладачів кафедри екології у Міжнародному лекторії Програми Балтійських Університетів «Sustainable Cities: Urban Adaptation to Climate Change»

18 листопада 2021 року викладачі та аспіранти кафедри екології взяли участь у Міжнародному лекторії, що був організований Програмою Балтійських Університетів (Уппсала, Швеція) в рамках проведення “Ukrainian Space Bridge», за темою «Sustainable Cities: Urban Adaptation to Climate Change».

Відповідно до програми заходу, було представлено наступні презентації:

Presentation 1- Small Cities Vulnerability Assessment and Planning Adaptation to Climate Change- Victor Karamushka and Svitlana Boychenko

Presentation 2- Ecosystem-based adaptation to climate change: re-thinking the role of green and blue infrastructure in the urban environment- Anatoliy Smaliychuk

Presentation 3- Ecosystem Services by Urban Plant Associations Under Changing Climate : Threats and Opportunities– Margaryta Radomska

Від Національного авіаційного університету була представлена доповідь к.т.н., доцента кафедри екології Радомської Маргарити.

Учасники заходу мали можливість прослухати цікаві доповіді та взяти участь у активній дискусії з актуальних питань забезпечення Сталого розвитку.


Співпраця з закордонними вченими

8 червня на кафедрі екології факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій відбулася зустріч з доктором хімічних наук, професором Томашем Манієцкі та доктором філософії (PhD) Олександром Штикою Лодзинського технічного університету (Польща). У результаті зустрічі були досягнуті домовленості щодо посилення наукової та навчальної складових співробітництва між Факультетом екологічної безпеки, інженерії та технологій.


Студенти та викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних наукових заходах

Студенти кафедри екології взяли участь в науковій конференції  у Вільнюському технічному університеті ім. Гедимінаса: 22th Conference for Lithuanian Junior Researchers “Science – Future of Lithuania. Transport Engineering and Management, 22-23 November,Vilnius, Lithuania, 2019. 

Теми доповідей: 1. Студент В. Онопа, Доцент Л. Павлюх: «Organic waste potential for biogas production».
2. Студент Г. Цисар, Доцент Л. Павлюх:  «Transport influence on the environmental state of water reservoirs».

Студентка освітнього рівня “магістр” Сиротіна І.О. навчалася протягом 1 семестру 2019/2020 нр у Вільнюському технічному університеті ім. Гедимінаса в межах міжнародної програми Erasmus +


Стажування викладачів кафедри за кордоном”

Доцент кафедри Черняк Л.М. пройшла стажування у Лодзькому технологічному університеті за програмою ERASMUS+ Staff Mobility For Teaching у період з 25.11.2019 р. по 30.11.2019 р.

Відповідно до плану викладання було проведено наступні заняття у Лодзинському технічному університеті (8 год.):

1. Семінар: Environmental hazard and toxicity of petrochemicals (2 год., для PhD студентів).

2. Проект  «Humane health toxicity of petrochemicals» (2 год., для PhD студентів).

3.  Лекція «Basic chemical concepts» (2 год.).

4. Лабораторна робота «Chemical transformation cycle» (2 год.).