Всесвітній день навколишнього середовища – 2023

Всесвітній день навколишнього середовища – 2023

Щороку 5 червня у всьому світі відзначається Всесвітній день навколишнього середовища.

Його мета – звернути увагу на важливість природи та навколишнього середовища, а також інформувати населення світу про те, що природу не можна недооцінювати та сприймайте як належне.

Започатковане свято було Екологічною програмою ООН у 1973 році і з часом перетворилося на найбільшу глобальну платформу для обговорення проблем захисту навколишнього середовища.

Цього року тематикою свята є спрямування зусиль на вирішення проблеми забруднення пластиком у рамках кампанії #BeatPlasticPollution». Забруднення пластиком – одне з наймасштабніших, спричинених людиною через недооцінювання наслідків власних дій. Більше того, це яскравий приклад того, що кожен з нас зробив особистий внесок у цю проблему і продовжує робити, користуючись одноразовими виробами та пластиковим упакуванням.

Всесвітній день навколишнього середовища у 2023 році проводиться в Кот-д’Івуарі за підтримки Нідерландів. З 1974 року Всесвітній день навколишнього середовища приймали 34 різні міста в 25 різних країнах світу, від Куби до Кореї, від Бельгії до Бразилії. Деякі країни приймали головні святкування два або більше разів. Але це не означає, що всі святкування відбуваються в країні перебування. Щороку люди з усього світу беруть участь у величезній кількості різноманітних заходів, щоб привернути увагу до головної проблеми. І кожен з нас може сьогодні подумати про те, як особисто зменшити кількість пластику, яку він викидає в довкілля.