ГКК групи ЕК-402ба: “Правові нюанси взаємодії роботодавця та працівника: як захистити свої права і виконати обов’язки”

31 квітня відбулась зустріч здобувачів групи ЕК-402ба присвячена актуальним питанням та нюансам працевлаштування.

Здобувачі четвертого року навчання вже стоять на порозі завершення першого рівня вищої освіти. Після отримання диплому бакалавра перед ними постає вибір: продовжувати навчання у магістратурі чи розпочинати трудову діяльність. Згідно професійного стандарту «Еколог», для роботи за відповідною професією у державних установах та організаціях претендент повинен мати повну вищу освіту за другим ступенем, тобто мати диплом магістра. Тому для групи було проведено інструктаж щодо порядку вступу до магістратури і особливості навчання за наступним освітнім ступенем.

Разом з цим, багато студентів вже розпочали свій трудовий шлях і залучені до різних форм зайнятості. Тому під час зустрічі студентам була надана інформація про основні види оформлення трудових відноси та ступінь забезпеченості соціальних гарантій за ними. Також детально були роз’яснені обов’язки та права працівника і роботодавця, які не залежать від форми власності та економічної сфери діяльності підприємства. Окрему увагу було приділено відмінностям між «соціальними гарантіями» та «соціальним пакетом», оскільки перший є вимогою законодавства і роботодавець повинен його забезпечити, а другий – засобом мотивації співробітників і надається за ініціативою власника підприємства. Студенти та куратор групи поділилися своїм досвідом роботи та обговорили проблеми, які у них виникали у цій сфері.

На завершення зустрічі було піднято питання про особливості працевлаштування і трудової діяльності і воєнний період. Всі учасники висловили сподівання на швидке завершення цього етапу в житті країни і готовність активно долучатись до її відновлення, у тому числі в якості професійних екологів.