Новини кафедри екології

Професор кафедри екології, д.т.н. Юрій Олександрович Ольховик взяв участь у роботі галузевої конференції DEMINING TECH 2024 «Інноваційні рішення для гуманітарного розмінування».

Професор кафедри екології, д.т.н. Ю.Ольховик взяв участь у роботі галузевої конференції DEMINING TECH 2024 «Інноваційні рішення для гуманітарного розмінування», яка відбулася 18 грудня.


Захист кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня “Магістр”

10-11 грудня на кафедрі екології відбулись захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня магістра.


В рамках договору про співпрацю між ДУ «ІГНС НАН України» та Національним авіаційним університетом 30 жовтня 2024 року завідувачка кафедри екології, д.т.н., професорка Тамара Вікторівна Дудар провела відкриту лекцію для аспірантів та молодих учених Інституту.

Тема: «Педагогіка вищої школи: інновації, сьогодення, майбутнє». Лекція слухачам дуже сподобалась. Тамара Вікторівна запросила аспірантів молодших курсів до проходження практики в Національному авіаційному університеті.


На кафедрі екології ФЕБІТ було проведено І міжнародну науково-теоретичну та прикладну конференцію «ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОСИСТЕМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ: УКРАЇНСЬКІ ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ ВИКЛИКИ. REDMO-2024».

Щороку 6 листопада відзначається Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. За ініціативи ООН у цей день в усьому світі згадують шкоду, завдану довкіллю збройними конфліктами. Зруйновані екосистеми і втрачені природні ресурси часто залишаються в тіні основної біди – загибелі людей та руйнування поселень. Більше того, держави, що зазнали агресії залишаються сам на сам з проблемою зруйнованого довкілля, в якому якось треба налагоджувати нормальне життя.


Екскурсія Комунальним підприємством «Водно-інформаційний центр» для здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Екологія» 1, 2 та 3 курсу в рамках професійної підготовки.

Студенти 1, 2 та 3 курсу кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій 16 жовтня 2024 року відвідали «Водно-інформаційний центр» Київської міської державної адміністрації.


Науково-дослідна практика магістрів групи 101М з спеціальності 101 «Екологія».

Науково-дослідна практика магістрів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми «Екологія та охорона навколишнього середовища» для здобуття кваліфікаційного рівня магістра з  спеціальності 101 «Екологія».   Метою науково-дослідної практики є набуття студентом професійних навичок та вмінь здійснення самостійної науково-дослідної та педагогічної роботи.


Захисти кваліфікаційних робіт здобувачів ОС «Бакалавр» за спеціальністю 101 Екологія.

З 10 по 12 червня на кафедрі екології відбулись захисти кваліфікаційних робіт здобувачів ОС «Бакалавр» за спеціальністю 101 Екологія. До захисту були допущені 27 здобувачів, у тому числі 6 студентів групи англомовного навчання. Екзаменаційна комісія під головуванням проф. Улицького О.А., директора ННІ екологічної безпеки та управління Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління», високо оцінила рівень підготовки студентів та особистий внесок у виконання дослідження.


Студентки кафедри екології та кафедри хімії ті хімічних технологій успішно закінчили навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ у Лодзинському технічному університеті,м. Лодзь (Польща).

Студентки кафедри екології Дейнека Каріна, Проскурня Оксана, Шестопал Анастасія (спеціальність 101 «Екологія») та кафедри хімії ті хімічних технологій Шевцова Анастасія (спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія», ФЕБІТ НАУ успішно закінчили навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ у Лодзинському технічному університеті, Інституті загальної та екологічної хімії, м. Лодзь (Польща) та позитивно захистили підсумкові наукові роботи.


Участь у програмі Erasmus+ студента 3-го курсу спеціальності 101 “Екологія” Нікіти Клименка

Вітаємо студента 3 курсу спеціальності 101 «Екологія» (ОПП «Екологія і охорона навколишнього середовища») Нікіту Клименка з успішним завершенням навчання за програмою академічної мобільності Erasmus+ в Університеті Вєлєньє (Словенія)!


Участь Національного Авіаційного Університету у Міжнародній спеціалізованій виставці «Технології захисту/ПожТех»

Міжнародна спеціалізована виставка «Технології захисту/ПожТех» за 21 рік існування набула статусу головного галузевого виставкового проекту України у сфері пожежної та промислової безпеки, рятувальної справи, цивільного захисту та охорони праці. Цього року до програми виставки було додано нову складову – конкурс наукових робіт молодих учених та аспірантів «Актуальні проблеми та інноваційні технології у сфері цивільного захисту та екологічної безпеки для повоєнного відновлення України».


Навчальна практика студентів 2 курсу кафедри екології ФЕБІТ на базі Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України»»

У червні студенти багатьох ВНЗ після закінчення занять в аудиторіях проходять практики для отримання професійних навичок. Майбутні екологи, що навчаються на 2 курсі на кафедрі екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету (НАУ) отримали прекрасну можливість проходити екологічну практику на базі Національного ботанічного саду імені М.М.Гришка НАН України.


Доцент кафедри екології ФЕБІТ Лариса Черняк взяла участь у роботі спеціальної секції «Universities as Leaders for Sustainable Development – Practices from Different Regions of Europe «AGENDA»»

Доцент кафедри екології ФЕБІТ Лариса Черняк взяла участь у роботі спеціальної секції «Universities as Leaders for Sustainable Development – Practices from Different Regions of Europe «AGENDA»» організованої Центром досліджень Сталого розвитку Факультету менеджменту Лодзинського Технічного університету (м. Лодзь, Польща) у співпраці з Програмою Бальтійських університетів (BUP), в межах проведення 2nd Scientific Conference from the series: «Universities Facing Challenges of Sustainable development».


Виступ студентки 2-го курсу кафедри екології ФЕБІТ Ольги Грами на міжнародній конференції The 3rd Interdisciplinary Student Scientific Conference «Statistics in Everyday Life» що була організована Факультетом Інженерного менеджменту Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща)

10.05.2024 року Ольга Грама, студентка 2-го курсу кафедри екології ФЕБІТ (науковий керівник доцент кафедри екології Черняк Лариса) представила результати експериментальних досліджень впливу авіаційної діяльності на навколишнє середовище у вигляді доповіді на The 3rd Interdisciplinary Student Scientific Conference «Statistics in Everyday Life», що була організована Факультетом Інженерного менеджменту Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща).


Державна екологічна інспекція Столичного округу проводить практичні навчання майбутніх інспекторів

Старша державна інспекторка Наталя Колядюк навчила студентів 3 курсу Київського національного авіаційного університету користуватися веб-ресурсом «ЕкоЗагроза» для надання інформації про екологічні загрози в режимі реального часу.


Година корпоративної культури на тему «Міжнародна академічна мобільність. Можливості для екологів», проведена 15 травня 2024 року кураторами груп 101 та 102

15 травня 2024 року куратори груп 101 та 102 спеціальності «Екологія» доцент Лариса Черняк та Маргарита Радомська провели годину корпоративної культури на тему «Міжнародна академічна мобільність. Можливості для екологів». Під час зустрічі Ларисою Черняк було представлено презентацію щодо наявних можливостей з міжнародної академічної мобільності для студентів-екологів та порядку участі у програмі ERASMUS+ для студентів.


Година корпоративної культури зі студентами 4-го курсу групи ЕК-401 на тему “Чорнобиль-біль України”

29.04.2024 року доцент кафедри екології Дмитруха Т.І. провела годину корпоративної культури групі ЕК-401 на тему: №”Чорнобиль-біль України”. Студенти ознайомилися з найболючішими екологічними проблемами сьогодення у Чорнобильській зоні відчуження.


Година корпоративної культури зі студентами 4-го курсу групи ЕК-402 на тему “Великий Луг: історія та сьогодення”

17 квітня доцент кафедри, Явнюк А.А., провів студентам 4-го курсу, групи ЕК-402, годину корпоративної культури на тему “Великий Луг: історія та сьогодення”. Студенти, переглядаючи онлайн репортаж відомого еколога В. Манюка, мали можливість ознайомитись з історією, сучасним станом та майбутнім Великого Лугу як унікальної екосистеми, що відроджується після підриву окупантами Каховської ГЕС.


Участь доцента кафедри Лариси Черняк у Міжнародному симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”

21-23 квітня 2024 року доцент кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій,Лариса Черняк взяла участь у Міжнародному науковому симпозіумі “The Role of University and Research for Sustainable Regional Development”, що був проведений на базі Білостоцького технічного університету (м. Білосток, Польща) в межах Балтійської університетської програми.


День Вишиванки

16 травня українці святкували День вишиванки. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять. Студенти та викладачі кафедри екології НАУ теж святкували.


Лекція на тему “Цілі сталого розвитку ООН” cтудента НАУ Дмитра Осадчука учням 9-11 класів Бородянського академічного ліцею

В п’ятницю, 3 травня, студентом 4 курсу кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету, Осадчуком Дмитрієм, було проведено лекцію про Цілі сталого розвитку ООН для учнів 9 та 11 класів в Бородянському академічному ліцеї.


Відвідування природничого музею зі студентами 1-го курсу

Все для студентів! – головний принцип роботи наших викладачів. Нещодавно разом зі студентами першого курсу вони відвідали Національний науково-природничий музей НАН України (ННПМ) — один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України.


Участь науково-педагогінчих працівників у програмі академічної мобільності ERASMUS+ Staff

Вітаємо викладачку нашої кафедри екології – Ларису Миколаївну Черняк! Доцент кафедри екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій, Лариса Черняк, у період з 15-21.04.2024 року, взяла участь у програмі академічної мобільності ERASMUS+ Staff Mobility for Teaching у Лодзинському технічному університеті (м. Лодзь, Польща).


Круглий стіл “Екологічна безпека повоєнних територій та гуманітарне розмінування”

18 квітня 2024 року в Національному авіаційному університеті відбувся круглий стіл на тему «Екологічна безпека повоєнних територій та гуманітарне розмінування». Захід був організований кафедрою екології за сприяння кафедри військової підготовки НАУ. Відкриваючи захід, завідувачка кафедри екології Тамара Дудар наголосила на важливості мультидисциплінарного підходу в обговоренні питань військової екології для врахування всіх негативних проявів війни в Україні. Фокус круглого столу був зосереджений на двох концептуальних напрямках: дослідженні наслідків воєнних дій для природних екосистем та підготовці спеціалістів для управління екологічною й мінною безпекою.


Профорієнтаційний захід від 16 квітня 2024 року

16 квітня в рамках профорієнтаційної роботи на кафедрі екології ФЕБІТ НАУ відбулася зустріч з майбутніми абітурієнтами. Тема: День професій в НАУ з кафедрою екології ФЕБІТ.


Виховна година зі студентами групи ЕК-301

21 березня 2024 року на кафедрі екології у групі ЕК-301 пройшла година корпоративної культури, присвячена Всесвітньому (міжнародному) дню водних ресурсів. В рамках тематичної зустрічі студенти-екологи обговорили екологічні проблеми водних ресурсів України, перспективи відновлення та збереження. Окрему увагу на зустрічі приділили впливу воєнних дій на водні ресурси України.


Участь викладачів та студентів у навчальному курсі з концептуального моделювання від Університету Гетеборгу, Швеція (Department of Earth Sciences, University of Gothenburg, Sweden)

Платформа для співпраці спеціалістів з різних галузей науки для підтримки українських дослідників була започаткована у 2022 році за ініціативи професорів Rodney Stevens та Lennart Bornmalm. За майже два роки в рамках даної ініціативи було проведено 3 сертифікованих тренінги, виступи на міжнародних конференціях та одноденні семінари.


Профорієнтаційний захід на кафедрі 27 березня о 17:00 на тему «Важливість професії еколога у відновленні повоєнної України»

Кафедра екології запрошує усіх бажаючих 27 березня о 17:00 на профорієнтаційний захід для учнів шкіл на тему «Важливість професії еколога у відновленні повоєнної України». Долучитися до заходу можна за посиланням.


28 лютого 2024 року відбулася спільна для першого курсу година корпоративної культури, присвячена питанням академічної доброчесності

Куратори груп доц. Черняк Л.М. та Радомська М.М. ініціювали обговорення основних видів порушення академічної доброчесності та принципів реагування на виявлені правопорушення. Черняк Л.М. детально пояснила правила роботи з літературою та формулювання запозичень із неї. Значну увагу було приділено веб-застосункам для оформлення цитувань, які стануть у нагоді здобувачам на всіх етапах їх навчального процесу та наукової творчості.


Участь студентів у «Міжнародній Карпатській школі»

Студент ЕК-402а Осадчук Дмитрій з 21 по 25 лютого 2024 року брав участь у Зимовій сесії «Міжнародної Карпатської школи», що проходила в місті Косів Івано-Франківської області. Дмитрій представляв результати своєї роботи на тему “Post-war recovery of the environment of Ukraine”. На Карпатській школі також були присутні представники зі Львову, Сум, Києва і інших міст і регіонів України, а також закордонні партнери з країн Вишеградської четвірки


Екскурсія зі студентами в Національний ботанічний сад імені М. М. Гришка НАН України

3 лютого 2024 р. студенти 2 курсу спеціальності 101 «Екологія» кафедри екології Факультету екологічної безпеки та технологій НАУ відвідали Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України під керівництвом зав. кафедри Дудар Т.В. та викладачів Білик Т.І., Павлюх Л.І., Явнюка А.А.


Підсумки року: методичний семінар викладачів кафедри екології

18 грудня викладачі кафедри зібрались для проведення методичних підсумків року. Робота з молоддю у динамічному інформаційному середовищі за спеціальністю, в якій постійно з’являються нові знання вимагає активної позиції та готовності до безперервного самовдосконалення викладачів.


Навчання студентів в рамках курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens)

Протягом листопада 2023 року студенти кафедри екології отримали унікальну можливість – долучитись дистанційно до курсу «Environmental sedimentology» від Університету Гетеборга (Швеція) від професора Родні Стівенса (Rodney Steavens). За свою довгу кар’єру проф. Стівенс мав можливість відвідати багато країн, де працював у складі науково-дослідних та дослідно-виробничих груп, які вирішували проблеми будівництва на геологічно ускладнених територіях з урахуванням необхідності обмежити негативні впливи на довкілля.


Година корпоративної культури з групою ЕК-201

У межах запланованих заходів виховного характеру на кафедрі екології Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій відбулася зустріч студентів групи ЕК-201 та їхнього наставника Лесі Павлюх.


Година корпоративної культури на кафедрі екології, проведена 27.11.2023

27.11.2023 р. на кафедрі екології було проведено годину корпоративної культури зі студентами групи ЕК-301. Студенти 301-ЕК групи факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету прослухали і обговорили цікаву доповідь здобувачки Ілони Михальчук, яка представляла Україну на щорічній Регіональній зустрічі координаторів програми GLOBE з Європи та Євразії, що відбулася в Латвії (м. Рига).


Участь професора кафедри Павлюх Лесі Іванівни у проєкті неформальної освіти “Зелена п’ятниця”

23-25 листопада НАУ ХАБі відбувся захід з неформальної додаткової освіти, на якому взяла участь професор кафедри Павлюх Леся Іванівна. Тема доповіді: «Екологічна політика: міф чи реальність»





































Щорічний Онлайн-конгрес для студентів із питань прикладної екології та зеленої економіки

Щорічний Онлайн-конгрес для студентів із питань прикладної екології та зеленої економіки відбудеться 22 листопада онлайн.

Запрошуємо всіх зацікавлених!

Участь передбачає обов’язкову реєстрацію!

Досвідчені практики, експерти, фахівці – все для занурення в професію, можливості та виклики майбутніх менеджерів довкілля, особливо під час війни та для майбутнього green recovery!

Пост на сторінці кафедри у Фейсбук

Відвідати захід

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Проведення публічної лекції

17 жовтня 2022 р. Черняк Лариса (виконавиця проекту «Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації в умовах сталого розвитку») взяла участь у публічній лекції під назвою «Європейська економічна інтеграція: перспективи розвитку транспорту та логістики в Україні» для студентів та викладачів Криворізького фахового коледжу Національного авіаційного університету. Публічна лекція була організована колегами з партнерського проекту Модуля Жана Моне «Транспортна політика ЄС» (No. 619652-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE)) напряму Еразмус+, що реалізовується на Факультеті транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету.

Доцент Черняк Л. М., представила для слухачів доповідь на тему «Сучасні аспекти забезпечення сталого розвитку цивільної авіації» щодо проблем сталого розвитку цивільної авіації в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів в Україні, проблем та перспектив впровадження екологічних стандартів у національну практику цивільної авіації

Пререглянути посилання

Знайомство першокурсників з університетом

Активність першокурсників

Інформація про доступ до трансляції Малопольської ночі науковців

Пререглянути інформацію

Інформаційний захід Єврокомісії

Пререглянути інформацію

У вересні ГС «Професійна асоціація екологів України» оновила комітети та запрошує менеджерів зеленої економіки долучатись до ключових ініціатив 04.10.2022

Наприкінці вересня зборами ключових членів, експертів та учасників спілки професіоналів довкілля ПАЕУ оновлено перелік комітетів, обрано на 2023 рік нових голів ключових напрямів та президента спілки, а також оголошено про осінній набір до Асоціації всіх, кому важливі об’єднання реального досвіду із прагненням до змін для зважених управлінських рішень та переходу до зеленої економіки Комітет екоменеджменту і сталого розвитку очолила викладачка нашої кафедри ЯКИМЕНКО ГАННА МИКОЛАЇВНА, кандидат біологічних наук, експерт з охорони довкілля НЕК “Укренерго”, доцент кафедри екології Національного авіаційного університету. Більш детальна інформація за посиланням.

Зустріч з першокурсниками

30.09.2022 р. відбулася offline зустріч студентів першого курсу на кафедрі екології факультету екологічної безпеки, інженеріі та технологій. Майбутніх екологів гостинно зустріли завідувачка кафедри екології доктор технічних наук, професор Тамара Дудар та кандидат технічних наук, доцент, наставник групи 101-ЕК Леся Павлюх. Протягом зустрічі жваво обговорювалися організаційні питання, навчальний процес в умовах воєнного часу, студенти із захопленням ознайомлювалися з аудиторним фондом кафедри. Шановні наші першокурсники, бажаємо Вам відчути усі переваги студентського життя, бажаємо Вам стати справжніми екологами, котрі будуть боротися з екологічними викликами заради майбутніх поколінь! Нехай щастить!!!

Прийом абітурієнтів

Добігає до кінця вступна кампанія 2022. Сказати, що ми хвилювались, це нічого не сказати. Військовий стан, повітряні тривоги, вступники масово поїхали за кордон, початок навчального процесу у другого, третього та четвертого курсів…Були моменти, коли руки опускались… Але! Хвала Богу і ЗСУ, набір ми таки зробили. Чудово, коли працюєш в гарній компанії з надійними людьми. І чомусь саме такі люди зазвичай опиняються в приймальній комісії. Дякую приймальній команді ФЕБІТ та НАУ і бажаю успіхів і щасливих студентських років нашим першачкам!

Міжрегіональний круглий стіл «Проблематика сучасного стану перероблення побутових відходів в постраждалих областях України»

28 вересня доцент кафедри Ганна Якименко презентувала напрацювання з розвитку біогазового сектору на Міжрегіональному круглому столі «Проблематика сучасного стану перероблення побутових відходів в постраждалих областях України». Депутати, представники обласних адміністрацій, бізнесу, агрофірм та полігонів ТПВ ділились найкращими практиками з раціонального поводження з відходами, подовження життєвого циклу природних ресурсів й відновлення інфраструктури. Екологи нашого університету, як завжди, тримають руку на пульсі природоохоронних подій в Україні

Інвентаризація

Студенти-екологи НАУ опановують сучасні методи інвентаризації зелених насаджень З початку вересня студенти-екологи НАУ ЕК401Б опановують сучасні програмні застосунки з інвентаризації зелених насаджень в межах комплексної програми I-Tree Tools. Доступність та використання глобальної бази даних I-Tree Eco, що широко застосовується не тільки у США, а й Канаді, Австралії, Великобританії, Мексиці, Південній Кореї, Колумбії та більшості країн Європи, стало можливим завдяки міжнародному проєкту який реалізовується ГО УЕК “Зелена Хвиля” та підтримується Національним екологічним центром України. В рамках проєкту студенти-екологи опрацьовують методики проведення польових досліджень, використання програмних застосунків та закріплюють знання на практиці.