Вітаємо на сторінці кафедри біотехнології КАІ!
Вступне слово завідувача кафедри Олексія Болдирєва:
“У жовтні (2024-го) вийшов прогноз Глобального інституту Маккінсі щодо розвитку різних галузей економіки світу в період 2025-2040 років “The next big arenas of competition”. Серед 18 найбільш динамічних арен, експерти назвали промислову та споживацьку біотехнологію. Вони прогнозують, що об’єм галузі зросте зі 140 млрд доларів у 2022 до 340-950 мільярдів у 2040.
Ключовими напрямками вони вважають:
Цікаво, що біофармацевтиці автори доповіді пророкують нестабільний розвиток, а тому не включили її до 18 провідних галузей.
Утім наука створює знання, яке непередбачувано впливає на технології та економічні процеси. Самі автори зазначають, що відкриття системи Crispr/Cas задало динамічний розвиток біотехнологій. Хтозна, що буде відкрито в біології до 2030го та як це змінить цей прогноз.
Доєднуйтеся до нас, щоб разом увійти в біотехнологічне майбутнє!”
Біотехнологія ґрунтується на промисловому використанні природних чи генетично змінених мікроорганізмів, клітин рослин та тварин, а також їх метаболітів. За допомогою методів біотехнології можна отримувати продукцію для медицини, сільського господарства та інших галузей промисловості. Біотехнологія у більшості розвинутих країн визнана науково-технічним пріоритетом.
Біотехнологія як наука перебуває на стику клітинної та молекулярної біології, молекулярної генетики, біохімії та біоорганічної хімії, тому випускники мають можливість вибору найбільш цікавої для них ланки діяльності, а також мають професійну гнучкість, оскільки комплексні знання, отримані за роки навчання, дозволяють змінювати вектор професійної розвитку.
Підготовка фахівців-біотехнологів проводиться не тільки за класичними програмами з хімії, біології клітини, мікробіології, генетики, а також в галузі техніки, інженерії, моделювання і оптимізації технологічних процесів. Таке комплексне поєднання знань надає випускникам повне розуміння всіх процесів, що відбуваються на біотехнологічних виробництвах, та дозволяє їм обіймати керівні посади на підприємствах.
Кафедра біотехнології КАІ вже 20 років здійснює підготовку фахівців, які працюють на фармацевтичних підприємствах, у лабораторіях контролю якості, здійснюють сертифікацію медичних виробів, стають науковцями Національної академії наук України, працюють на державній службі у профільних установах, проводять аудити тощо.
На кафедрі проводиться навчання фахівців за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» за освітньо-професійними програмами:
Навчальні заняття проводяться висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом українською та англійською мовами з використанням мультимедійних технологій, сучасних віртуальних симуляцій та ресурсів неформальної освіти.
На кафедрі є спеціалізовані навчальні та наукові лабораторії, що оснащені необхідною для навчання матеріально-технічною базою.
Майбутніх абітурієнтів запрошуємо до вступу на кафедру біотехнології КАІ, а науковців та стейкхолдерів – до співпраці!