Випускники

На сторінці зібрані історії випускників кафедри біотехнології КАІ

Перша історія про Таїсу Богданович, яка навчалась на кафедрі біотехнології в англомовній групі з 2015 по 2020 рік. Таїса почала проводити дослідження в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії (ІКБГІ) НАН України ще будучі студенткою магістратури. Після завершення магістратури Таїса вступила на навчання до аспірантури ІКБГІ. Її робота в лабораторії адаптаційної біотехнології відділу генетичної інженерії зосереджена на вивченні біологічно активних сполук рослинного походження та пошуку ліній-суперпродуцентів таких сполук. Таїса успішно та достроково захистила дисертацію і є стипендіатом Президента України та НАН України. Вона була визнана Аспірантом року на конкурсі «Молодий вчений року (2023)». У 2023 році вийшла друком колективна монографія, опублікована англійською мовою за кордоном. Дана праця орієнтована на студентів та аспірантів, які вивчають біотехнологію рослин. Окрім наукової роботи, Таїса проводить організаційну роботу і є головою Ради молодих вчених ІКБГІ.
Фото з сайту ІКБГІ.


Далі знайомимось з Марією Крижовою – випускницею бакалаврату Національного авіаційного університету за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», яка успішно завершила навчання з відзнакою та отримала грамоту за високі успіхи у навчанні, науковій діяльності та перемогу в конкурсі дипломних робіт. З третього курсу й дотепер Марія працює в навчальній лабораторії біотехнологій кафедри біотехнології, де зарекомендувала себе як відповідальний і працьовитий співробітник, а також активно брала участь у наукових дослідженнях.
Марія здобула призові місця на конкурсах, серед яких: І місце на факультетському рівні НАУ та ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з біотехнології. Також вона має публікації тез доповідей у збірниках наукових конференцій.
У 2024 році Марія продовжила навчання на магістратурі, активно бере участь у міжнародних конференціях, розвиває свої професійні навички та проявляє лідерські якості як староста групи. Її особисті риси – наполегливість, креативність, дисциплінованість, що сприяють досягненню визначних результатів у навчанні та науці.


Відомо, що від першого курсу і до випуску студенти-біотехнологи все глибше занурюються в неймовірний та яскравий світ лабораторних робіт, тому багато молодих фахівців обирають кар’єрний шлях, пов’язаний з роботою в спеціалізованій лабораторії. Ще під час навчання на старших курсах Валерія Кускова працювала в лабораторії кафедри біотехнології на посаді техніка. Після випуску у 2023 році працювала на посаді молодшого фахівця групи забезпечення якості АТ “Київмедпрепарат” (Артеріум), а з березня 2024 року Валерія працює на посаді мікробіолога сектору мікробіологічного контролю біологічної лабораторії відділу контролю якості.


Кермаш Вікторія Володимирівна закінчила НАУ у 2024 році та здобула ступінь бакалавра зі спеціальності “Біотехнології та біоінженерія” ОПП “Екологічна біотехнологія та біоенергетика”, а зараз продовжує навчання для здобуття ступеня магістра з фармацевтичної біотехнології. Далі Вікторія особисто ділиться своїм досвідом:
– За час навчання на кафедрі біотехнології, окрім глибоких теоретичних знань, я отримала дуже цінний практичний досвід, виконуючи, як лабораторні роботи з різноманітних дисциплін, так і проведення власних наукових досліджень.
– Починаючи з четвертого курсу бакалаврату я почала працювати в навчальній лабораторії біотехнологій кафедри біотехнології, де й працюю дотепер. За цей час я успішно провела декілька власних наукових досліджень у сфері екологічної біотехнології, за результатами яких опубліковані тези доповідей у збірниках міжнародних та всеукраїнських конференцій, та здобутий досвід публічного виступу на конференціях. Також за результатами власних наукових досліджень я здобула І місце на рівні факультету Національного авіаційного університету та ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з “Біотехнології” 2024 року.
– За весь період навчання на кафедрі біотехнології я отримала професійні навички, такі як: робота з культурами, дотримання та створення стерильних умов; освоєння молекулярних, мікробіологічних, біохімічних методів; робота з лабораторним обладнанням та аналіз і написання наукових робіт. А також розвинула важливі особисті якості — дисциплінованість, наполегливість, цілеспрямованість, відповідальність, креативність, а також лідерські якості.


Анна Якушевська розпочала свою трудову діяльність в навчальній лабораторії біотехнологій кафедри біотехнології, де окрім сумлінної праці, активно займалася науковими дослідженнями. Далі продовжила свій шлях на підприємстві ТОВ “БіоТестЛаб”, де спочатку обіймала посаду лаборанта дільниці виробництва антигенів живих ембріональних вакцин. Нещодавно була переведена на посаду біотехнолога.
“БіоТестЛаб” — українська компанія, яка понад 30 років спеціалізується на розробці, виробництві та реалізації ветеринарних препаратів, та входить у ТОП-20 світових лідерів за асортиментом вакцин.
Відгук Анни про навчання:
“Дякую кафедрі біотехнології НАУ за неймовірний досвід, можливість відкрити та розвивати свій потенціал як висококваліфікованого професіонала.”