Один із видів профорієнтаційної роботи з учнями шкіл та ліцеїв – це підготовка наукових робіт для участі в конкурсах МАН

Викладачі кафедри хімії і хімічної технології НАУ, займаючись науковими дослідженнями, уже майже 10 років, наряду з аспірантами, магістрами та бакалаврами, залучають до своїх творчих колективів учнів Авіакосмічного ліцею НАУ та учнів деяких загальноосвітніх шкіл Солом’янського району м. Києва з метою привити їм любов до хімії, наукової роботи, а також допомогти підготувати експериментальну наукову роботу і взяти участь в конкурсах учнівських наукових робіт в рамках Малої академії наук (МАН) України.

За цей період було підготовлено близько 40 наукових робіт, з яких половина зайняли призові місця на районному та міському етапах конкурсу МАН. Багато хто з учнів стали студентами кафедри хімії і хімічної технології, добре навчаються і продовжують займатися науковими дослідженнями.

В 2019-2020 н. р. успішно закінчили навчання В. Двигон, Ю. Могильний (це учні Авіакосмічного ліцею НАУ) та І. Ремезовський (учень ЗОШ №67 Солом’янського р-ну), які на сьогоднішній день працюють в Національній Академії наук та на підприємствах м. Києва. Крім цього, деякі колишні учні Авіакосмічного ліцею НАУ зараз ще продовжують навчатися на кафедрі хімії і хімічної технології.

А учні 9-11 класів знову готують учнівські наукові роботи і беруть участь в конкурсах МАН. Так, цього року переможцями ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Хімія» стали наступні учні Авіакосмічного ліцею НАУ:

• Неклега Вікторія Віталіївна, учениця 9 класу, з роботою «Способи одержання нітрогеновмісних вуглецевих сорбентів, їх властивості», науковий керівник, к.х.н., доцент кафедри хімії і хімічної технології Войтко І.І., посіла ІІ місце;
  • Лу Ян Фен, учень 11 класу, з роботою «Дослідження реакції Сабатьє та реакції Боша» науковий керівник, к.х.н., доцент кафедри хімії і хімічної технології Новоселов Є.Ф., посів ІІ місце;
  • Шигаєв Кіріл Костянтинович, учень 11 класу, з роботою «Дегідратація бутан-1-олу для отримання промислово важливих хімічних продуктів» науковий керівник, д.х.н., професор кафедри хімії і хімічної технології Білокопитов Ю.В., посів ІІ місце.

Кафедра хімії і хімічної технології НАУ виражає вдячність керівництву Авіакосмічного ліцею НАУ та вчителям хімії ліцею і ЗОШ №67 Солом’янського р-ну за активну співпрацю та виявлення талановитих учнів. Також запрошуємо випускників Авіакосмічного ліцею НАУ, ЗОШ Солом’янського та інших районів м. Києва й України на навчання в Національний авіаційний університет і, зокрема, на кафедру хімії і хімічної технології.