Круглий стіл «Екологічні виклики в умовах воєнних дій»

21 квітня 2022 року на кафедрі екології відбулась ХVІ Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів “Екологічна безпека держави”. Цього року захід проходив в умовах воєнного часу, що зумовило його тематичне спрямування. Основним заходом конференції став круглий стіл «Екологічні виклики в умовах воєнних дій».

До роботи круглого столу долучились більше 70 слухачів. В основній частині заходу були представлені доповіді наукових співробітників НАН України та членів Асоціації фахівців цивільного захисту, голови Всеукраїнської екологічної ліги, представників інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта», експертів ІКАО та НЕК «Укренерго». До обговорення доповідей долучились науковці НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», представники Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського і Державної екологічної академії післядипломної освіти, а також студенти та аспіранти учасники конференції.

З вітальними словами до учасників звернулась співголова Організаційного комітету конференції завідувач кафедри екології Дудар Тамара Вікторівна та заступник декана факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Матвєєва Ірина Валеріївна.

Під час круглого столу було розглянуто широкий спектр екологічних проблем, що виникли у зв’язку з веденням бойових дій на території держави, шляхи здійснення екологічного контролю та управління в умовах воєнного часу, а також екологічні ризики через пошкодження небезпечних промислових об’єктів, зокрема джерел радіаційної небезпеки..

За підсумками роботи конференції видано збірник наукових праць та сформульовано рекомендації для органів влади щодо напрямків підтримки екологічної безпеки в умовах воєнних дій.