11.12.2019
  151

Кафедра біотехнології відвідала школи м.Києва в рамках профорієнтаційної роботи

Представники кафедри біотехнології в грудні 2019 року завітали до київських шкіл (№285, №29 та № 306) з метою ознайомити майбутніх абітурієнтів з професією біотехнолог.

В ході зустрічі школярі дізналися про саму біотехнологію, її сучасних напрямках, про кар’єрні перспективи в цій галузі.

  Що ж таке біотехнологія?

Слово «Біотехнологія» походить від поєднання грецьких слів «bios» – життя, «techne» – майстерність, мистецтво і «logos» – вчення. Це в повній мірі відображає діяльність біотехнолога.

Біотехнологія як наука перебуває на стику клітинної та молекулярної біології, молекулярної генетики, біохімії та біоорганічної хімії.

Професія підходить тим, кого цікавить біологія, хімія, фізика та математика.

Біотехнологія – це широкий спектр технологій, які використовують живі клітини і біологічні молекули для вирішення проблем людства у забезпеченні себе важливими засобами для життя (продуктами харчування, ліками та ін.)

Якщо коротко сформулювати завдання, що стоять перед сучасною біотехнологією, то їх можна визначити як створення нових біомолекул, мікроорганізмів, рослин, тварин, ліків, діагностичних препаратів, а також технологій вироблення продукції для потреб людства.

Де можна працювати?

Біотехнологи можуть працювати на позиціях біохіміка, біолога, вірусолога, мікробіолога.

Фахівець-біотехнолог може працювати:

  • в фармацевтичній, медичній,  мікробіологічній, енергетичній, переробній, харчовій, сільськогосподарській, космічній та авіаційній, науковій, освітній галузях, які користуються попитом на світовому ринку;
  • в державних органах, лабораторіях;
  • в науково-дослідних закладах контролю якості і сертифікації продукції;
  • в науково-дослідних установах та вищих навчальних закладах.

Майбутні абітурієнти дізналися про процес навчання за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія»  на кафедрі біотехнології НАУ, правилах прийому, а також про студентське життя в університеті.

Підготовка фахівців на кафедрі здійснюється за освітньо-професійними програмами:

Для вступу потрібні такі предмети ЗНО

1. Українська мова. (базовий рівень)

2. Біологія.

3. Хімія або математика.

Більш докладно про кафедру біотехнології Ви можете дізнатися відвідавши сайт кафедри за посиланням (https://febit.nau.edu.ua/kafedry/kafedra-biotekhnolohii/), а питання, що цікавлять, можете задати на сторінці кафедри в FACEBOOK (https://www.facebook.com/KBTNAU/).

Школа #29 м. Київ
Школа #306 м. Київ
Школа #285 м. Київ