Ювілейна ХV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів “Екологічна безпека держави”.

22 квітня 2021 відбулась на кафедрі екології ФЕБІТ відбулась ювілейна ХV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених та студентів “Екологічна безпека держави”. Цього року захід припав на Всесвітній день Землі, а також був покликаний віддати шану 35 річниці аварії на ЧАЕС.

В рамках конференції було проведено круглий стіл на тему «Екологічна безпека держави – нові виклики», до роботи якого долучилось 80 учасників з освітніх та науково-дослідних установ України. Зокрема, були представлені доповіді наукових співробітників Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України (Київ), Інституту технічних проблем магнетизму НАН України (Харків), Національного екологічного центру України (Київ), а також молодих науковців з Одеської державної академії харчових технологій, Київського національного університету будівництва та архітектури та кафедри екології Національного авіаційного університету.

З вітальними словами до учасників звернувся співголова Організаційного комітету конференції завідувач кафедри екології Фролов Валерій Федорович.

Під час круглого столу було розглянуто широкий спектр нових векторів досліджень у царині екологічної безпеки та охорони довкілля, а також представлено нові погляди на відомі екологічні проблеми, що не втрачають своєї актуальності. У світі, який зосередив увагу на проблемах епідемічної безпеки, питання безпеки екологічної не повинні відходити на другий план, оскільки це загрожує виникненням нових загроз біологічного, фізичного та хімічного характеру.

Учасники конференції працювали за трьома напрямками: «Екологічна безпека Екологічна безпека транспорту та військово-промислового комплексу», «Екологічна безпека енергетики та промисловості» та «Екологічна безпека сільського господарства, територій та акваторій». Також було організовано роботу секції за проектом Еразмус+ К2 JeanMonnet під назвою «European Integration of  Environmental Standards for Civil Aviation in the Context of  Sustainable Development»/«Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації в контексті сталого розвитку» № 621138-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE

За підсумками роботи конференції видано збірник наукових праць.