Досвід компанії «Картографія +» зі створення топографічних карт для розроблення комплексних планів просторового розвитку

8 жовтня 2021 року на кафедрі аерокосмічної геодезії та землеустрою відбулась зустріч студентів 3 курсу спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з директором компанії «Картографія+» Ігорем Хмарою.

ТОВ «Картографія +» надає широкий спектр послуг по створенню топографічних карт у масштабі 1 : 10 000 та топографічних планів 1 : 2000 для розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад.

Комплексний план – це новий вид містобудівної документації, який розробляється відповідно до  Закону України №711 «Про внесенням змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» і  дозволить поєднати містобудівну та землевпорядну документацію, що раніше розроблялася без комплексних підходів у ефективному використанні територій.

Наразі ці роботи є дуже затребувані на ринку картографічних послуг, оскільки для розроблення комплексних планів необхідно мати оновлену картографічну основу у вигляді набору базових і тематичних геопросторових даних на основі класифікаторів інформації.

Ігор Сергійович ознайомив студентів з технологічним процесом створення топографічних карт стереотопографічним методом, особливостями використання знімків з БПЛА, літака та космознімків.  Він акцентував увагу студентів на вимоги сьогодення до їх знань та вмінь для успішного виконання виробничих завдань. Велика подяка Ігорю Хмарі за професійні поради молодим спеціалістам та можливість ознайомитись з сучасними вимогами до фахівців у сфері топографо-геодезичної  та картографічної галузі!