17.04.2023
  14

День довкілля в Україні

День довкілля в Україні щороку відзначається у середині квітня, коли природа повертається до активного життя і залишаються позаду труднощі зими. Цього року зима була особливо важкою для людей, але природа теж зазнала суттєвих впливів – війна у країні не вщухає і руйнує не лише життя, а й довкілля.

Український День довкілля не співпадає зі світовим Днем навколишнього середовища, який припадає на 5 червня кожного року. Але це дає нам можливість неодноразово піднімати питання збереження екосистем, в яких ми живемо, від яких залежимо і які забезпечують нас численними послугами. Щороку День довкілля отримує спеціальну назву, яка відображає найгостріші екологічні проблеми сьогодення. Так, 2022 рік пройшов під слоганом «Only one Earth («Земля лише одна») і він нагадував усім про потребу йти на компроміси і завжди ставити інтереси збереження довкілля вище власної вигоди. На жаль, не всі розуміють, що ресурси – скінченні, що баланс у природі  є тонким і вразливим, і необдумане витрачання резервів планети для задоволення амбіцій та демонстрації сили – це шлях в нікуди.

Традиційними формами святкування Дня довкілля є толоки та освітні заходи. На відзначення цієї важливої дати кафедра екології щороку проводить конференцію «Екологічна безпека держави». Центральною подією заходу є круглий стіл, темою якого зазвичай є знакові екологічні події. Цього року тематикою, яка об’єднала провідних експертів України в галузі екологічної безпеки, стали питання відновлення екосистем, зруйнованих внаслідок воєнних та інших техногенних чинників. Кафедра екології запрошує студентів, викладачів та усіх небайдужих до питань охорони і збереження довкілля долучитись до заходу, який відбудеться 20 квітня 2023 року о 10,00 за посиланням https://meet.google.com/rug-qgpz-vwn

Програма круглого столу.