Наприкінці квітня екологічна спільнота та все населення планети звертає увагу на дві важливі дати – 26 квітня – День Чорнобильської Трагедії, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, а також 29 квітня – День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї.
У нинішніх реаліях війни в нашій країні, коли об’єкти атомної енергетики використовуються як щит і навіть для реалізації ядерного шантажу, а території навколо цих об’єктів стають аренами бойових дій, – надзвичайно важливо пам’ятати самим та нагадувати іншим про сучасні межі людських можливостей та глобальні наслідки необачності та надмірної самовпевненості. 2022 рік відкрив нову сумну сторінку історії України, адже на її території було застосовано хімічну зброю і масштаби заподіяної шкоди ще належить зрозуміти і оцінити.
В Національному авіаційному університеті і на кафедри екології зокрема протягом цього тижня проведено цілу низку заходів, присвячених героям і жертвам цих техногенних катастроф. Як показали події минулої весни, коли територія ЧАЕС була захоплена ворожими військами, які будували там оборонні споруди і не зважали на загрози в першу чергу для свого життя, нагадувати про ці події ніколи не зарано і не запізно. Ми повинні пам’ятати, світ повинен пам’ятати і ніколи не допустити повторення.
Студенти групи ЕК-202ба разом з куратором Горобцовим І.В. провели зустріч-рефлексію до Дня Чорнобильської Трагедії, в рамках якої учасники обмінялись своїми знаннями і сприйняттям трагедії, яка ніколи не стане направду подією минулого.