Екологічні знання є запорукою благополуччя кожної людини і планети в цілому. Кілька разів на рік на національному та міжнародному рівнях відзначається День екологічних знань, адже щодня виникають екологічні проблеми, які потребують обговорення і вирішення.
Сфера екологічних знань постійно розширюється, включаючи здобутки небайдужих до майбутнього планети науковців з усього світу. Накопичений комплекс інформації вже достатній для того, щоб змусити політиків та бізнесменів планувати розвиток країн та підприємств з урахуванням вимог збереження довкілля. Завдяки цьому стало можливим укладення Паризької угоди про скорочення парникових викидів та нещодавнє рішення Європарламенту запровадити кримінальну відповідальність та колосальні штрафи за екологічні злочини.
Екологічна освіта стає невід’ємною частиною усіх рівнів навчання в Україні і світі. У всіх сферах професійної освіти екологічні знання, принципи сталого розвитку та управління природними ресурсами вважаються важливим інноваційним компонентом, який забезпечує випускників навичками і компетентностями, необхідними для успіху у конкурентному середовищі.
Кафедра екології вважає екологічне просвітництво одним з пріоритетних напрямків своєї роботи. Викладання основ екології та екологічної безпеки переважній більшості технічних спеціальностей НАУ є важливою частиною даної діяльності. Аспіранти та студенти кафедри активно долучаються до участі у громадських заходах, спрямованих на поширення інформації про стан довкілля серед громадськості.
На даний момент наше суспільство демонструє розуміння екологічних проблем, наприклад, опитування проведене ресурсно-аналітичним центром “Суспільство і довкілля” показує, що більше 91% українців вважають зміни клімату серйозною проблемою. Разом з цим, лише невелика частка готова виділити додаткові кошти на підтримку екологічних рішень у комунальному секторі.
Розвиток здатності і готовності до дій – це важливий вектор екологічної освіти, на якому необхідно зосередитись освітянам даної спеціальності. Знання треба застосовувати!