Тур юних Хіміків

Щорічно, в січні, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», хімічним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка та агробіологічним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України, за підтримки Союзу хіміків України, проводить Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка
Турнір розглядається як індивідуальне змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Мета Турніру — надання можливості учнівській молоді спробувати свої сили у вирішенні цікавих, дослідницьких, експериментальних завдань з хімії, отримати порівняльну оцінку своїх знань і умінь.
Головні завдання Турніру:
• розвиток пізнавальних інтересів учнів;
• пропаганда додаткових знань з навчальних предметів турнірного циклу і формування стимулу до їх надбання;
• активізація позакласної та позашкільної роботи з навчальних дисциплін, що входять у турнірний цикл;
• створення оптимальних умов для виявлення обдарованих школярів, їх подальшого інтелектуального розвитку і професійної орієнтації.
Турнірна програма складається із:
– теоретичного етапу «Хімічні старти» (виконання тестових завдань та розв’язання творчих завдань із хімії);
– практичного етапу «Хімік-шоу»;
– лекцій від відомих вчених у хімічній галузі;
– наукових дискусій тощо.
Окрім головного на турнірі — знаннєвої частини, яка власне є перевіркою знань з предмету та практичних умінь учнів, цей організаційно-масовий захід несе для молоді іншу важливу місію. Паралельно відбувається знайомство з провідними факультетами кращих університетів України. Це важливо для свідомого вибору майбутнього шляху в житті, орієнтації на професії, пов’язані з хімічною галуззю.
За результатами змагань, відповідно до зведеної суми балів, набраних у окремих турах, що проходять на базі профільних лабораторій університетів, журі визначає номінантів Турніру, які стають лауреатами з врученням Дипломів переможця і призерів та почесних медалей імені академіка В. В. Скопенка за зайняте І, ІІ і ІІІ місце.
Інформація щодо перебігу Всеукраїнського турніру юних хіміків ім. В. В. Скопенка поширюється в мережі інтернет та засобах масової інформації.