07.03.2023
  34

НАУ – 90! Шлях до зірок!

В лютому на кафедрі Біокібернетики та аерокосмічної медицини проведено години корпоративної культури, присвячені 90-річчю НАУ – «НАУ – 90! Шлях до зірок!».

Захід, присвячений 90-річчю НАУ. Перегляд відеоматеріалів, створених за підтримки центральної районної бібліотеки «Свічадо», Київської філії національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова, Інституту аерокосмічних технологій КПІ ім.Сікорського, кафедри Біокібернетики та аерокосмічної медицини НАУ за космічною тематикою:

21.02.2023 для студентів групи БІ-104Б – «Абсолютна воля і влада належать космосу — і тільки йому одному» (Куратор Руденко Д.Б.)

16.02.2023 для студентів групи БІ-208Б – «Головне — це космос і його неосяжність». Мені завжди подобалася ідея: порожнеча зверху, порожнеча знизу і ще велика порожнеча між ними, а в ній я і мій НАУ (Куратор Архирей М.В.)

23.02.2023 для студентів групи БМ-303Б – «Якщо не можеш полетіти в космос, зроби так, щоб він прилетів до тебе» (куратор Безвершнюк К.О.)

21.02. 2023 для студентів групи БІ-309Б – «Головне ‒ космос і його неосяжність» (Куратор Безвершнюк К.О.).

28.02.2023 для студентів групи БІ 408 Б – «Люблю Космос за те, що там навіть пил — зоряний» (Куратор Монченко О.В.).

23.02.2023 для студентів групи БІ-506М – «Космос — це космос. Нічого схожого на Землі немає» (Куратор Мельников О.В.).

Цей цикл заходів присвячується науковцям НАУ, які працювали над виконанням державної програми по створенню та впровадженню перших тренажерів для тренування космонавтів до польотів на Місяць та на інші планети. Брали участь у розробці, створенні та випробуваннях 2-х комплектів посадочного модуля космічного корабля-місячника «Сіріус», установці модулів в РКК «Енергія» та Центрі підготовки космонавтів. З 1985 року брали участь (разом з Центром підготовки космонавтів) у проведенні комплексу наукових досліджень зі створення тренажера для наскрізного моделювання динамічних факторів аерокосмічного польоту у часі, підготовки космонавтів за програмою підготовки екіпажів корабля багаторазового використання «Буран» (на базі чотириступеневої центрифуги ЦФ-18). За допомогою цих робіт вдалося модернізувати систему управління рухомістю імітатора, створеного шведською фірмою АСЕА (із застосуванням обладнання та обчислювальної техніки з Франції та США.