17.10.2022
  38

ГКК на кафедрі БІКАМ

14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць. Це ще одна можливість подякувати усім, хто боронить рідну землю від загарбників та дозволяє нам з вами робити свої повсякденні справи. Війна в Україні продовжується і сміливість та стійкість наших військових щодня вражають увесь світ. Аби про їхні подвиги не забували, українці створюють документальні та художні фільми про ЗСУ, російсько-українську війну та життя цивільних громадян у воєнний час.
1. «Маріуполь. Невтрачена надія» покаже російсько-українську війну очима простих людей, які прожили перший місяць вторгнення у Маріуполі. Це фільм-свідчення, фільм-правда пересічних містян, які опинилися всередині війни.
2.«Дев’ять життів» розкриє тему домашніх тварин на війні. Фільм покаже різноманітні ракурси, від вивозу з зони бойових дій зоопарку до Котопапи — рятівника котів.
3.«Вокзал надії» (Berlin. HopeBahnhof) розкаже історії українських біженців та європейських волонтерів:
це фільм про глибини гуманізму, що їх людина відкриває у собі, інколи неочікувано навіть для самої себе.
4.«Втрачений дім» знято навесні 2022, відразу після звільнення Київської області від російських військ. У ньому будуть емоції українців, які втратили свою домівку внаслідок окупації.
5.«Маріуполіс» про життя в українському Маріуполі, що знаходиться «за два кроки від зони бойових дій на
сході України». У цій стрічці можете побачити життя мирних людей, що звикли до військової техніки та вибухів снарядів. Режисер фільму, литовець МантасКведаравічюс, загинув під час повномасштабного вторгнення росії у Маріуполі, коли знімав продовження стрічки.
6.«Кіборги».Військова драма «Кіборги» — це знаковий фільм українського кінематографа, який
розповідає про події, що дійсно відбувалися на території Донецької області. Режисер стрічки — Ахтем Сеітаблаєв. Це історія людей, які, незалежно від освіти, професії та мови, приїхали в ДАП захищати Україну. Фільм про те, за щовоюють, про що вони думають і чим дихають люди.
7.«Буча 22». Фільм про пошуки та ідентифікацію російських військових, бойові машини десанту та невдалі спроби окупантів приховати свої воєнні злочини. У центрі розповіді — сім’я Чікмарьових, яка 5 березня 2022 року, у день, коли Буча опинилася під повним контролем російських військ, вирішила втікати з міста. Їхню машину та машину їхніх сусідів обстріляли без попередження. Завдяки свідкам журналістам вдалося роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ.
8.«Роман Ратушний. Сила світла». Роман Ратушний загинув під Ізюмом, захищаючи східний фронт у віці 24 років. До повномасштабного вторгнення хлопець вже був відомий боротьбою за збереження Протасового Яру, зеленої зони у Києві. Ще школярем був учасником Революції Гідності. Після повномасштабного вторгнення захищав столицю.
9. «Наші Котики» Комедія Володимира Тихого, повна назва якої звучить так: «Наші котики або Як ми
полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану». На основі розповідей військових створили сюжет про пригоди бійців АТО, які не мають бойового досвіду, але все одно перемагають ворога.
10.«Явних проявів немає» Фільм не про військові дії, а їхні наслідки. Режисерка Аліна Горлова показала життя жінки, яка повертається із війни з панічними атаками та посттравматичним стресовим розладом.
Документальна стрічка демонструє її реабілітацію та прагнення повернутися до нормального життя.
11.«Позивний “Бандерас”» Художній фільм, який має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. За сюжетом, група українських розвідників намагається запобігти диверсії поблизу рідного села головного героя. В епізодичних ролях знімалися справжні військові Збройних сил України, які брали участь в АТО.
12. «Заборонений» (робочі назви —«Птах душі» та «Стус») — український художній повнометражний фільм, який на широкому тлі боротьби українських дисидентів кінця 1960-х — початку 1980-х років розповідає про життя і загадкову смерть відомого поета-шістдесятника, правозахисника, Героя України — Василя Стуса. Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.

Зараз складний час, але пропонуємо відволіктись і переглянути один (чи декілька) із запропонованих художніх та документальних фільмів у можливий для вас час. Викладач кафедри БІКАМ Карина Безвершнюк із здобувачами вищої освіти третього курсу так і зробили у рамках корпоративної години- подивились фільми та задонатили у благодійні фонди.