26.04.2020
  38

26 квітня – день пам’яті та скорботи, вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених і медиків, які брали участь у ліквідації аварії.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС внаслідок техногенної катастрофи зруйновано реактор 4 енергоблоку. Радіоактивні речовини, що потрапили в повітря, розсіялися не тільки над Україною, а й багатьма країнами Європи. Із перших днів ліквідатори самовіддано долали цю катастрофу, ризикуючи власним життям. Втрачене здоров’я, загублені життя, – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції. 

Вже 34 роки поспіль, 26 квітня – день пам’яті та скорботи, вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених і медиків, які брали участь у ліквідації аварії.
Трагедія та подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті, геномі українського народу. 
Колектив Держатомрегулювання висловлює щирі слова вдячності та низький уклін усім працівникам апарату інспекції, державного підприємства «Державний науково-технічного центр з ядерної та радіаційної безпеки», а також колегам інших центральних органів виконавчої влади, підприємств та організацій, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Наша незламна позиція в питаннях забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, поводження з РАВ та ВЯП, фізичного захисту та захищеності є вагомим фактором формування та дотримання культури безпеки у сфері. 
Усвідомлюючи, що це час – нашого спільного внеску у подоланні наслідків трагедії, маємо об’єднати наші зусилля у щоденній праці. 
Закликаємо усіх до толерантного відношення до території Зони відчуження, бо там чиїсь рідні місця, горе та пам’ять. 
Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!
З глибоким сумом та щирою повагою,
Колектив Держатомрегулювання