23.04.2023
  38

Співпраця науковців та виробничників медичної апаратури задля Перемоги!

19 квітня 2023 року кафедра біомедичної інженерії та оптико-електронних систем Вінницького національного технічного університету та Вінницький національний медичний університет ім. М. Пирогова разом з ПП «ФОТОНІКА ПЛЮС», м. Черкаси провели науково-практичний семінар “Лазерна термотерапія з використанням лазерного випромінювання ближнього інфрачервоного діапазону спектру при політравмах”.

В роботі семінару взяли участь біля 80 фахівців медичної сфери профільних медичних закладів, де проходять лікування та реабілітацію військові. Також були залучені науковці з понад 15 закладів вищої освіти та наукових установ, серед них: Науково-дослідний інститут реабілітації осіб з інвалідністю ВНМУ ім. М. Пирогова, ДУ “Інститут травматології та ортопедії НАМН України, м. Київ, Полтавський державний медичний університет, Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет радіоелектроніки, Національний авіаційний університет, НУ «Одеська Політехніка», Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне, Національний університет біоресурсів та природокористування, ТОВ  “Академія лазерної медицини”, м. Черкаси.

Модератором семінару виступив д.т.н., професор кафедри біомедичної інженерії та оптико-електронних систем ВНТУ Сергій Павлов. З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ВНМУ ім. М. Пирогова д.м.н., професор Олег Власенко.

На семінарі виступили такі спікери:  

• Сергій Павлов, доповідь «Особливості біофізичного механізму дії лазерного випромінювання на біологічні об’єкти»

• Сергій Тертишний, к.м.н., хірург-травматолог вищої категорії, керівник відділу Клініки торакальної хірургії термічних пошкоджень і хірургічних інфекцій, доповідь «Сучасні аспекти використання лазерної термотерапії і фотодинамічної терапії поранених з вогнепальними ушкодженнями покривних тканин»

• Лілія Катюкова. лікар фізичної реабілітаційної медицини, Інститут травматології і ортопедії НАМН України, доповідь «Застосування методу лікування лазером високої інтенсивності з бойовою травмою вогнепального і не вогнепального ушкодження»

• В’ячеслав Попов, голова спортивного медичного комітету УАФ, Член медичної комісії НОК, професор, заслужений лікар доповідь «Методи квантової терапії і лазерної термотерапії в спорті вищих досягнень»

Учасники семінару обговорили практичні аспекти використання методики лазерної термотерапії та результати її застосування у різних профільних медичних закладах України. Лікарі, котрі вже мають досвід використання методики ЛТТ у своїй клінічній практиці, зауважили її високу ефективність у лікуванні та реабілітації пацієнтів ортопедо-травматологічного профілю, з травмами різної локалізації та неврологічними патологіями. Відзначені позитивні результати використання ЛТТ у спортивній медицині як для лікування травм і реабілітації спортсменів, так і для підвищення їх працездатності.

Під час обговорення сформували рекомендації та пропозиції щодо подальшої розробки та вдосконалення методик лазерної термотерапії для використання у клінічній медицині, зокрема для реабілітації військових.

Відзначено, що лазерна термотерапія особливо актуальна при лікуванні політравм різної локалізації та етіології, вогнепальних  травм, ушкодження м’язів,  тендинітів, артрозів, епікондилітів, бурситів,  а також при реабілітації після операцій з приводу ампутацій кінцівок та пластики дефектів м’яких тканин.

До речі, в цьому напрямку кафедра біомедичної інженерії та оптико-електронних систем ВНТУ активно працює у співпраці з  підприємством «Фотоніка Плюс», м Черкаси (директор к.т.н. Володимир Холін) щодо впровадження та використання застосування лазерних технологій для діагностування, лікування та реабілітації хворих, зокрема, військовослужбовців, а також застосування телемедичних технологій та нових форм концепції дуальної освіти для підготовки високоякісних фахівців.

Слід відзначити, що підприємство “Фотоніка Плюс” на цей час є одним з провідних компаній в Україні, як розробник та виробник лазерної апаратури для хірургії та терапії, а також інструменту на основі оптичного волокна до неї, яке застосовується в гінекології, оториноларингології, загальної хірургії, проктології, флебології, дерматології, нейрохірургії, фотодинамічній терапії та інш.

Хочеться резюмувати, що така співпраця між університетами та виробничими компаніями сприяють інтеграції освіти, науки і виробництва та дають можливість інтегрувати сучасні технології та практичні результати в освітній процес та наукові дослідження.

Від кафедри Біокібернетики на аерокосмічної медицини НАУ прийняли участь наступні студенти:Іщук Аміна МергіївнаБІ-408Б,Корчева Софія Григорівна БІ-408Б,   Борисенко Анастасія Сергіївна БІ -106М, Дрозд Ангеліна Миколаївна БІ-106М, Золотенкова Таїсія Сергіївна БІ-106М, Гладка Тетяна Ігорівна БІ-106М, Шевченко Тетяна Романівна БІ-106М,  Овєчкіна Аліна Олексіївна БІ-106М, , Савенок Богдан Юрійович БІ-106М. Та викладачі: Кошева Лариса Олександрівна, Монченко Олена Володимирівна, Мельников Олег Вячеславович та Архирей Марина Володимирівна.

Фотозвіт за посиланням.