07.03.2023
  30

Година корпоративної культури для групи БТ-205 Б

02 березня 2023 року відбулася відкрита година корпоративної культури для групи БТ-205 Б (спеціальність – 162 «Біотехнології та біоінженерія») на тему: «Історія розвитку автономної республіки Крим та її національні традиції». Під час обговорення даної теми, доповідачами – Єгор Губар та Валентина Ляшко – було представлено презентації для висвітлення даної тематики. Здобувачі вищої освіти (Єгор Губар та  Валентина Ляшко) поділилися історією зародження та  формування  кримськотатарського народу, познайомили слухачів із національними традиціями та кухнею. Єгор Губар в своїй доповіді акцентував увагу слухачів на історію формування Кримського ханства – держави, яка існувала на півострові від 1441 до 1783 рр. У 1783 р. Згідно історичних фактів, внаслідок перемоги Росії над Османською імперією, Крим був окупований, а потім анексований цією державою. Це було початком доби в історії кримських татар, яку багато хто з них називають «чорне століття», яке нажаль, знову повернулося, починаючи із 2014 року. Утиски з боку російського самодержавства та експропріація землі у кримськотатарських селян спричинили їхню масову міграцію до Османської імперії. Інтенсивні українсько-кримськотатарські контакти в політичній та військовій сферах почалися, коли гетьман Богдан Хмельницький уклав договір із кримським ханом щодо допомоги в національно-визвольній боротьбі українців проти Речі Посполитої.

Доповідач  – Валентина Ляшко – в свої доповіді висвітлила питання щодо культурних традицій кримських татар. Вона ознайомила слухачів із такими святами як:

  •   Хидерлез – день двох святих Хидира та Ілляса;
  •  Дервіз – свято  осіннього рівнодення та збирання врожаю;
  • Йил Геджесі – свято початку зими, яке припадало на зимове сонцестояння.

Доповідач ознайомила нас із особливостями кримсько-татарського весілля, на якому  немає конкурсів, лише виступи артистів. Весілля закінчується двома танцями: національним танцем нареченого з нареченою – хайтарма. Здобувачі  продемонстрували творчі роботи та розповіли про свої власні позиції щодо висвітленого  питання. На їх спільну  думку, кримсько-татарський  народ має  непросту історію та найбагатшу культуру, яка, без сумніву, робить Крим ще більш унікальним та цікавим.