/* * Template name: single * */ ?>
10.10.23, студенти ФБ-305 і доцент кафедри біотехнології НАУ Ястремська Л.С. були на екскурсії в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ.
Відвідали кілька відділів, лабораторій і познайомились з розробками Інституту.
Екскурсію вела Олена Григорівна Василенко, м.н.с. лабораторії інновацій та трансферу технологій.
На початку екскурсії ознайомилися з цікавою інформацією про історію створення інституту, з фундаментальними дослідженнями співробітників інституту з систематики, фізіології, біохімії, генетики і екології різних груп бактерій, мікроскопічних грибів і вірусів, а також розробками інституту біотехнологічних препаратіві і процесів на основі мікроорганізмів для сільського господарства (Фосфобактеріном, Азобактеріном, Азограном, Аверкомом, Фітобацином і інш), промисловості, медицини (Поліміксином В, Бета-каротином, Батуміном, Імунобатуліном і інш), ветеринарії і охорони навколишнього середовища (Еколаном-М, Гранульованим мікробним препаратом для синтезу молекулярного водню, Гранульованим мікробним препаратом для очищення стічних вод від стічних металів, Гранульованим мікробним препаратом для деструкції ароматичних сполук і інш).
Мікробні препарати, які розроблені на базі Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України включають препарати:
Потім, групу запросили до відділу антибіотиків, який очолює д.б.н. Авдєєва Лілія Василівна. Тематика відділу поєднує фундаментальні еколого-таксономічні дослідження бактерій родів Pseudomonas, Bacillus, а також морських Alteromonas-подібних бактерій з вивченням закономірностей продукування біологічно активних речовин, зокрема, антибіотиків, ферментів, пігментів тощо.
Старший дослідник, с.н.с., к.б.н., Рибальченко Наталія Павлівна (рис.3) розповіла про останні роботи відділу, показала чашки Петрі з виділеними бактеріями родів Pseudomonas, Bacillus, які володіють антибіотичними властивостями.
Ознайомились з лабораторією поживних середовищ та біотехнологічному відділені, де проводять культивування досліджених культур у ферментерах, де відпрацьовують режими накопичення цінних кінцевих продуктів, накопичення біомаси тощо.
Наукові дослідження та розробки співробітників відділу фізіології промислових мікроорганізмів, який очолює д. б. н., проф., академік НАН України В.С. Підгорський дуже сподобались студентам. Співробітник відділу с.н.с., к.б.н., Смирнова Галина Федорівна показала культури з біовилуговування та біосорбції металів таких як срібло, золото, мідь, хром. Розповіла про бактеріальну трансформацію неорганічних ксенобіотиків (металів та неметалів).