04.05.2022
  48

Участь у роботі журі фіналу Всеукраїнського конкурсу «Екопогляд»

29 квітня 2022 року старший викладач кафедри аерокосмічної геодезії та землеустрою Олена Бойко взяла участь у роботі журі фіналу Всеукраїнського конкурсу «Екопогляд», організований лабораторією «ГІС та ДЗЗ» Малої академії наук України. Це конкурс екологічних проєктів школярів, головна умова якого щоб в конкурсній роботі були використані дані дистанційного зондування Землі (супутникові знімки).

Фінал видався неймовірно насиченим і цікавим,  проекти всіх учасників були дуже актуальними та виконані на високому рівні. Екологічні  проекти  учнів 8-11 класів з усієї України були присвячені дослідженню антропогенного впливу на довкілля, вулканічної активності, видобутку дорогоцінного каміння, забрудненню атмосфери, зміни площі льодовиків, моніторингу стану лісів та водних об’єктів та інших. У фіналі було представлено 15 найкращих екологічних проектів, які були виконані з використанням відкритих ресурсів даних дистанційного зондування землі.

У результаті перше місце здобув Іван Карпенко – учень 10 класу, тема роботи «Моніторинг фітосанітарного стану лісів Житомирської області за допомогою ДЗЗ».

Вітаємо переможців та організаторів Всеукраїнського конкурсу «Екопогляд», який є взірцем  науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їхнього інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.