11.10.2021
  59

Проєкт «Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України»

Студент 3 курсу 303 групи Володимир Грищенко в якості волонтера взяв участі у другому етапі дослідження проєкту«Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України», який проходить за підтримки Українського культурного фонду та під патронатом радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної в межах затвердженої Кабінетом міністрів України Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

З метою уточнення отриманих даних Володимир разом з групою дослідників проводив контрольну оцінку доступності музейних просторів в місті Києві та Київській області. Кожен з обраних музеїв має свою специфіку і свій неповторний фірмовий стиль (айдентику).  

Першим музеєм для дослідження рівня доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних відвідувачів був обраний Музей історичної зброї (м.Бровари), де, наразі, триває виставка «Зброя та артефакти доби Гетьмана Сагайдачного». Другим ­– музей Harley-Davidson (м.Київ), де представлено унікальну колекцію мотоциклів. Найстарішому експонатові 109 років і він і досі у гарному стані.

Студенти рахували відстань, кількість сходинок, вимірювали кути нахилу, вивчали маркування, описували унікальність експозиції,  здійснювали огляд прилеглої території, відмічали перешкоди, які траплялися на шляху до будівлі, перевіряли і уточнювали маршрути руху по експозиціям. Кінцевим результатом моніторингу музейних закладів було заповнення анкет оцінки доступності, завдяки яким дані музейні установи увійдуть до онлайнового каталогу музейних закладів України з ранжуванням за категоріями доступності, який створюється з метою інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні.