Пішов із життя доктор технічних наук, професор кафедри біокібернетики та аерокосмічної медицини Вячеслав Данилович Кузовик

28 лютого 2023 року на 78-му році після важкої хвороби пішов із життя доктор технічних наук, професор кафедри біокібернетики та аерокосмічної медицини Факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету КУЗОВИК ВЯЧЕСЛАВ ДАНИЛОВИЧ.

Вячеслав Данилович Кузовик народився 25 вересня 1945 р. в м. Київ. У 1969 р. закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації (нині НАУ). Після служби в лавах Радянської армії з 1973 р. працював в університеті на викладацькій роботі. У 1976 р. Кузовик В.Д. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У 1978 р. присвоєно вчене звання доцента. З 1978 по 1989 рр. працював доцентом кафедри. У 1989 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. У 1994 – 1998 рр. був завідувачем кафедри електрифікованих систем аеропортів,  в період 1998 – 2003 рр. працював професором кафедри авіаційних приладів, вимірювальних систем і метрології.

У 2003 р. Кузовик В.Д. заснував і очолив кафедру біокібернетики та аерокосмічної медицини, до 2021 р. працював на посаді завідувача кафедри, а потім – професора кафедри.

Вячеслав Данилович – відомий науковець в галуззі біомедичної інженерії, засновник цього напрямку в університеті. Він є автором понад 200 наукових та науково-методичних праць у провідних вітчизняних та іноземних виданнях, авторських свідоцтв, підручників та навчальних посібників, що пов’язані з викладанням дисциплін біомедикотехнічного спрямування.

Під керівництвом Кузовика В.Д. захищено 8 кандидатських дисертацій. За сприяння Вячеслава Даниловича набули розвитку такі пріоритетні напрямки досліджень як синтез технологічних процесів виробництва та експлуатації біомедичних комплексів, системи обслуговування і ремонту медичного обладнання, синтез комп’ютеризованих інформаційних систем, розвиток теорії управління організаціями тощо.

За багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у зміцнення й розвиток біомедичної галузі, навчально-педагогічну та наукову діяльність Вячеслава Даниловича відзначено грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України, Національного авіаційного університету.

У наших спогадах Вячеслав Данилович залишиться мудрою, талановитою людиною, наставником, надійним другом.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким. Світла пам’ять. Прощання з Кузовиком Вячеславом Даниловичем відбудеться 2 березня в м. Вишневе, вул. Машинобудівельників, 17, об 1130 в приміщенні Храму Вознесіння Господня.