29.06.2023
  38

Науково-дослідницька практика магістрів 161 спеціальності в Польщі

Одним із важливих аспектів покращення знань для любого студента є можливість відвідати інший навчальний заклад, поспілкуватися з студентами та викладачами, набратися певного досвіду, а якщо є можливість, то й попрацювати на сучасному обладнанні. В цьому основна суть академічної мобільності.
Студентка кафедри хімії і хімічної технології групи ХП-202М Шевцова Анастасія Костянтинівна, яка навчається в магістратурі за ОП «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів» 161 спеціальності «Хімічні технології та інженерія» проходила науково-дослідницьку практику за програмою Erasmus+ у Лодзинському технічному університеті (Польща) на кафедрі загальної та
екологічної хімії хімічного факультету протягом трьох місяців, починаючи з 15 березня 2023 року.
Під час проходження практики студентка займалася науковими дослідженнями за проблемою використання вуглецевих нанотрубок, легованих нітрогеном, як каталізаторів у процесі синтезу метанолу. Дослідження проводилися в хіміко-технологічній лабораторії під науковим керівництвом професора Томаша Манієцького, використовуючи в експериментальній роботі сучасне обладнання,
яке включало новітні газові хроматографи, з автоматизованими програмами-самописцями, сучасну нагрівальну піч для виготовлення вуглецевих нанотрубок, тощо.
Результати виконаної роботи, по закінченні науково-дослідницької практики, були надані науковій комісії з кваліфікованих працівників кафедри у вигляді звіту, написаного англійською мовою, та захищені на «відмінно».
Студентка Шевцова А.К. вважає, що таке проходження науково-дослідницької практики є досить ефективним, вдячна кафедрі загальної та екологічної хімії Лодзинського технічного університету за надану можливість попрацювати в їхньому університеті й надіється, що така співпраця й надалі буде ефективно розвиватися між студентами та молодими науковцями наших країн.

Переглянути відео з Анастасією Шевцовою