Неформальна освіта


Кафедра біотехнології активно використовує можливості неформальної освіти у навчанні здобувачів.


У 2022 році Національний авіаційний університет отримав повний доступ до електронного відеожурналу JoVE. Міжнародний Журнал Візуалізованих Експериментів (JoVE) – це база даних відеопротоколів для навчання та обміну досвідом з використання лабораторних методів і виконання експериментів у 13 галузях знань, включаючи: біохімію, генетику, біоінженерію, імунологію, біологію, медицину. Здобувачі вищої освіти мають можливість створити особистий обліковий запис на порталі JoVE, використовуючи корпоративну пошту НАУ.

Приклади оглядів відеопротоколів, повні версії яких доступні зареєстрованим користувачам на порталі JoVE.

Fluorescence Microscopy for Determining the Viability of Bacteria | Protocol Preview
DNA-RNA Extraction and 16S rRNA Genes Quantification by qPCR

Національний авіаційний університет отримав доступ до курсів на платформі Coursera та Udemy в рамках співпраці цих освітніх порталів з Міністерством освіти і науки України. Для отримання безоплатного доступу до курсів на платформах Coursera та Udemy потрібно заповнити форму за посиланням. Реєстрація доступна лише з використанням корпоративної адреси НАУ.

У 2023-2024 навчальному році здобувачі вищої освіти англомовних груп бакалаврату та магістри першого курсу спеціальності 162 “Біотехнології та біоінженерія” активно використовували можливості неформальної он-лайн освіти. Студенти проходили тренінги на платформі бізнес-курсів Udemy та отримали відповідні сертифікати, які у майбутньому зможуть додати до своїх резюме. Цього року студенти поглиблювали знання з належної виробничої практики (GMP), фітохімії, екологічному менеджменту та аудиту.


У 2022-2023 навчальному році здобувачі вищої освіти англомовних груп проходили тренінг з належної виробничої практики (GMP) та отримали сертифікати. Успішно виконане завдання зараховувалось як захист відповідної теми навчальної дисципліни.


З грудня 2022 року Національний авіаційний університет отримав доступ до он-лайн ресурсу Labster – провідної платформи для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки, у рамках співпраці Міністерство освіти і науки України та Labster.

У ІІ семестрі 2022-2023 навчального року здобувачі вищої освіти кафедри активно використовували можливості порталу Labster при виконанні завдань лабораторних робіт з багатьох дисциплін. Нижче наведено декілька прикладів результатів виконання он-лайн симуляцій.


Моменти дистанційного навчання у 2022-2023 навчальному році з елементами неформальної освіти.